BELEDİYE BAŞKANI HALKA TEPEDEN BAKMAZ
Reklam
Cevdet ALPEREN

Cevdet ALPEREN

BELEDİYE BAŞKANI HALKA TEPEDEN BAKMAZ

    Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, 40 belediye Başkan adayını açıklarken önemli bir  konuya işaret etti : "Başkan halka tepeden bakamaz."

    Türkiye de yaşayan insanlarımızın özlem duyduğu bir  haslettir. Maalesef tevazu hasletlerimizi  unuttuk. Bazı Belediye başkanları seçildikten sonra  halktan uzaklaşıyor.

    Bu sıkıntıyı Kahramanmaraşlılar da yaşamışlardır. Kulaklarımıza  geliyor. Başkandan randevu  istedim alamadım.  Riyasete çıktım bekledim  bekledim görüşemedim gibi serzenişler.

     Belediye başkanları halk ile iç içe olmak zorunda. Halkın derdini anlatacağı tek merci Belediye başkanlarıdır.

    Kurumsal olarak işleyen belediyeler zaten bir ekip olarak işlerini yürütür. Planlamasını yapabilen belediye başkalarının halkı ile olmaktan başka bence bir işi olmaz.

    Sürekli toplantı,sürekli arka odalarda gizli görüşmeler de neyin nesi ? Halkın seçtiği idare şeffaf olmalı. Kapılar ardına kadar açık olmalı.

    Planlar mesai dışında da yapılabilir. Protokol ,görüşmeler vs. vatandaşın önüne gelemez. Güvenlik, asayiş,sağlık ve çeşitli devlet işleri valilik tarafından yürütülüyor.

    Belediyeler doğrudan doğruya halka hizmet  kurumudur.  Bire bir hizmet yeridir.

    Halka tepeden bakma yeri değildir. Vatandaşın vergileri ile iş yapılıyor. Adaletli olunmalıdır. Adil olmayan idarecilerin sonu hüsran olur. Adil olmayan belediye başkanı iyi insan değildir.

   Büyükşehir Belediye Başkan adayı sayın  Hayrettin Güngör inşallah halka tepeden bakmaz. Destek isteyen sivil toplum kuruşları, okullar,muhtarlıklar ve fertlere eşit muamele yapacağına dair kanaatimiz var. Hayrettin Güngör'ün de açıklaması bu yönde: " Bir makama değil, hizmete talip olduk.Birleştirici olacağız,oy değil gönül almaya çalışacağız." Diyor.

    İnşallah Kahramanmaraşlılar hak ettiği yönetimi yaşar. Şehrimiz her güzelliğe layıktır.

    Hayrettin Güngör umarım  kırılan gönülleri  alır. Halktan uzak bir belediyecilik olmasın istemiyoruz. Dağları ben yarattım  psikoloji toplumu üzüyor. İnsan ne oldum dememeli,ne olacağım demeli.

    Hiçbir makam kimseye baki değildir. Meşhur bir söz var. " Mahkeme kadıya mülk değildir."  Her insan bulunduğu veya elde ettiği makamı bir gün  bırakacaktır.

   Sayın Hayrettin Güngör'e  çıktığı bu hizmet kervanında kolaylıklar dilerim. Hayırlı olsun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar