BU EĞİTİM SİSTEMİNDE BİR AKSAKLIK VAR !
Reklam
Cevdet ALPEREN

Cevdet ALPEREN

BU EĞİTİM SİSTEMİNDE BİR AKSAKLIK VAR !

    Her gün çeşitli tv  kanallarında ve yazılı basında haberler yüreğimizi yakıyor. Gün geçmiyor ki cinayet haberleri ile uyanmayalım. Hatta bazen bugün işallah cinayet haberi vermezler  diye dua ediyoruz.

    Toplumu gerer,ümitsizlik olur düşüncesi ile bu yazıyı uzun zamandan beri yazmadım. Sorumluluk duygusu içimi kemiriyor. Üzüntüden  uykularım kaçıyor. Bir eğitimci -yazar  olarak "bizim bu eğitim sistemimizde eksik tarafımız  nedir ? Hata biz öğretmenler de mi, yoksa müfredatta ı  ?" diye sorguluyorum kendimi.

   Zoruma gidiyor. Biz yüzde 99 'u Müslüman ,üstelik Türk toplumunun çoğunluk teşkil ettiği bir ülkede yaşıyoruz.

      Evlat anasını öldürüyor. Evlat babasını öldürüyor.Baba evladını öldürüyor. Kardeş kardeşi öldürüyor. Erkek eşine işkence yapıyor. Eşine kızgın maşa ile  işkence yapan  erkek  var. Çocuk cinayetleri almış başını gidiyor. Çocuk tecavüzleri,çocuk cinayetleri, çocuk istismarcıları , kadın katilleri. Kadın tecavüzcüleri. Erkek tecavüzcüleri . Kapkaççılar,kundaklamalar,sahte ilaç reçetesi yazanlar,Doktor katilleri. Hırsızlığın her türlüsü. Cinayetlerin her türlüsü. Her milletten  insanın at koşturduğu  bir ülke olduk. Baskınlar,yolsuzluklar,kaçakçılık, uyuşturucu çetesi,rüşvetler,mafya eylemleri,çetecilik almış başını gidiyor.Sahte öğretim görevlisi,hain hakim,savcı,hain general hepsi bu ülkede var.

   Kimin eli kimin cebinde. At izi it izine karışmış. Adaletten,hukuktan herkes şikayetçi.

   Bu topraklarda Feto,PKK,DEAŞ,Adnan Oktar gibi din istismarcı örgütler devlete sızmış.Ajanlar ülkemizde cirit atıyor. Haberimiz olmamış. Cumhurbaşkanı,başbakan,bakanlar,belediye başkanları milletvekilleri,bürokratlar,müsteşarlar,mit,ordu velhasıl herkes kandırılmış.

    Düşündüm de bu kadar olumsuzluk yapan insanlar bu milli eğitim çarkından çıkıyor.Yani biz öğretenlerin elinde çıkmış.

   Bu işte bir aksaklık var. Emekler boşa gidiyor.  Eğitimde  bir noksanımız var. Yeni hükümet anlayışında bu konular için bakanlarımızın kafa yorması gerekecektir. Ateş düştüğü yeri yakar. Birçok ana- baba kan ağlıyor.  Ateş sizinde ocağınıza düşmeden etkili  tedbirler alın. Özellikle Milli Eğitim Bakanı  sayın Ziya SELÇUK Beye    çok iş düşüyor. Biz eğitimciler olarak  elimizi taşın altına koymaya hazırız.

    Eğitim camiası harekete geçirilmeli. Öğretmenler ne istiyorlar, ne yaparsak bu sıkıntıları yok ederiz. ?

    

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar