GIDA TERÖRÜ
Reklam
Cevdet ALPEREN

Cevdet ALPEREN

GIDA TERÖRÜ

 Değerli dostum İbrahim Gülsu Bey ile  bir araya geldiğimizde ülkenin meseleleri üzerine sohbet ederiz . Kendimize göre çözüm yolları ararız. Sosyal sorumluluk adına istişare yaparız.

       Geçenlerde yine  toplumu tehdit eden "Gıda terörü" üzerine  sohbetimiz oldu.  Piyasalarda satılan gıdaların tam anlamı ile denetlenmediği  kanaatine vardık. Özellikle gıda üretim imalathaneleri   ciddi tehlikeler  saçıyor. İşin en tehlikeli tarafı da çocuklara hitap eden yiyeceklerin zararları saymakla bitmiyor.

    Toplumumuzda dengeli bir beslenme olmadığı açık seçik ortada. Üstüne üstelik insanlarımızda bir hantallık var. Fiziki bir aktivite  yok. Bilhassa  çocuklar obez  olmuş. Hazır  jipsler   ve kola türü içecekler çocukların geleceğini de tehdit  ediyor. Ülkemizde gıda ve ilaçlarla insanlarımız zehirleniyor da denebilir.

   İbrahim Gülsu Kardeşim konuyu "Gıda terörü, PKK teröründen tehlikeli " diye yorumluyor. Ben de öyle düşünüyorum. PKK terörü  bir çok canların yanmasına sebep olsa da neticede yok edilme imkanı vardır.  Ama gıda tehlikesi ve terörü bir nesli yok etmeye yönelik bir terördür.

    Ülkemizin içinden ve dışından satışa sunulan gıdaların ciddi bir şekilde denetlenmediği kanaati yaygın. Özellikle kola türü içecekler uzun vadede gelecek nesillerimize bir atom bombası gibi tesir edecek boyuttadır.

    Gıda terörüne dur denmezse  gelecek nesillerimiz  çeşitli hastalıkların ve kısırlığın pençesinde yok olabilir.

    Hastahaneler hastalarla  dolup taşıyor. Eczanelerin rafları  ilaç dolu. Bu hastalıkların temelinde gıda terörü vardır diye düşünüyorum. Devlet bu konuda acil ve ciddi kararlar almalı.Gıda üreten firmaların  imalathaneleri  ciddi denetlenmeli.

      Açıkta yiyecek satılmaması gerekir. Ciddi ve kararlı denetim yapılmalıdır.

     Gıda terörüne dikkat !

   

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar