MAHALLİ SEÇİMLERDE HEYECAN YOK
Reklam
Cevdet ALPEREN

Cevdet ALPEREN

MAHALLİ SEÇİMLERDE HEYECAN YOK

       2014 Mart  ayında yapılan mahalli seçimler üzerinden 5 yıl geçti.  Yani 31 Mart 2019 da mahalli seçimler yenilenecek. Kimler yeniden aday gösterilir. Kimler yeniden seçimi kazanır şimdiden bir şey demek zor.

     Gördüğüm kadarı ile halkta bir moral bozukluğu var.Görüştüğümüz  vatandaşlar tereddüt içinde.  Millet hali hazırda görevde olan belediye başkanlarına  mesafeli duruyor.

    Hatta geçenlerde bazı sivil toplum kuruluşları başkanları ile beraberdik . Milletvekillerinin toplumdan uzak olduğundan yakınanlar var.  Halkta bir kanaat var. Seçilmiş vekiller olsun, belediye başkanları olsun hepsi de Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın   rüzgarı ile seçiliyorlar.

     Her ne ise. Önümüzde bir seçim olacak. Heyecan olsa da olmasa da.  5 Kasım itibarı ile bazı belediye başkan aday adayları açıklama yapmaya başladı. Elbette son söz ve karar Sayın Genel başkanın iki dudağı arasında olacak .

   İlimizin Dulkadiroğlu ilçesinden aday adaylarını duyuyoruz. Bunlar arasında Mehmet AKPINAR, Oğuz BAĞRIAÇIK,Mustafa ÖZSOY  ve Erdoğan ERYILMAZ öne çıkanlar. Hepsini de  tanırım. Bu şehre hizmet aşkı taşıdıklarına eminim.

    Mehmet AKPINAR çok aktif bir kardeşimiz. Onikişubat Belediye meclis üyesi. İmam hatipler Platformu Kahramanmaraş temsilcisi. Çalışkan,gayretli,genç ve dinamik. Proje üretebilen. Halka inebilen,halkın içinden biri.

    Kafasının arkasında cinlik yok. Ne ise o. Yani olduğu gibi.  Sevilen bir  aday adayı. İşallah aday olur. Kazanır. Şehrimizin güzelleşmesi için projelerini uygular.  Belediyecilik tecrübesinin olması ayrı bir kazanım.

    Diğer aday adaylarının da her biri  ayrı bir değerdir. Mustafa Özsoy da belediyecilikte tecrübeli. Daha önce Karacasu belde belediye başkanlığı yaptı. İl genel meclis üyesi de oldu.

    Oğuz Bağrıaçık hareketli  ,genç bir iş adamı. Eski politikacı Mehmet BAĞRIAÇIK ağabeyimizin oğlu.

    Erdoğan Eryılmaz  Bertizliler  Vakfı eski başkanı.

    Hepsine başarılar dilerim. İş zor tabi. Kahramanmaraş'ın  yapılacak çok işi var. Temizlik ,su,kanalizasyon, çarpık yapılaşma, plansız büyüme, gece kondu,kentsel dönüşüm, tarihi sülietin ortaya çıkartılması. Kültür değerlerimizin canlandırılması. Şehitliklerimizin dini  ölçüler içinde restorasyonu .

    Bütün bunlar Kahramanmaraş'ın dertleri.  Yeni ve enerjik  yüzler bekliyor Kahramanmaraşlılar. Haydi hayırlısı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar