SURATI SİRKE SATAN MEMURLAR
Reklam
Cevdet ALPEREN

Cevdet ALPEREN

SURATI SİRKE SATAN MEMURLAR

09 Ekim 2017 - 11:19

     Halen kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan  bazı memurlar , vatandaşın işini yaparken sanki hayrına  yapıyormuş gibi davranmaktadır.

    Şu imajı veriyor "bu işin zor ama ben yapıyorum !" anlayışını ima ediyor.  Yıllarca buna benzer memurlar yüzünden insanlarımız devlete düşman oldu. Adamın yapılacak işini yapmıyorlar. Adamda kahrından "lanet "okuyup gidiyor.

   Bu devleti, bu milletin ecdadı kurdu. Çok badirelerden  geçildi. Bu millet fakirlik gördü. Izdırablara  duçar oldu .Çile çekti. Bin yıldan beri bu toprakları elimizde tutmak için  çok canlarımız toprak altına girdi. Genç yaşta milyonlarca şehit verdik. Anadolu insanı çok fedakarlık yaptı. Yiyecek ekmek bulamadığı zamanlar oldu. Bu topraklara Fransız ve İngiliz askeri geldi işgal etti.

    Bu kadar badireler atlatan bu milletin evlatlarına kendi nesli tarafından eziyet edilmesin.

    Kamu kurum ve kuruluşlarında ,özellikle hastanelerde çalışan kardeşlerimiz hastalarımıza  daha sevecen muamele etsinler. Onları kendi ana-baba-kardeş-teyze-dayı  şeklinde görerek onlara hizmet aşkını ortaya koysunlar.

    Vatandaşlarımıza  "Kolaylaştırın zorlaştırmayın,müjdeleyin nefret ettirmeyin" prensine göre  davranın.

     Bu ülkenin kaderi devlet çalışanlarımızın elindedir. Devletin tüm çalışanları  devletin bir umdesidir. Bir ayağıdır.  Bu ayağı hepimiz sağlam tutmalıyız. Çürük çıkarsa devlet sarsılır.

    Gelin hizmet verdiğimiz vatandaşımıza " suratı sirke satıyor" halk tabiri ile yaklaşmayalım.

    Hizmet sunduğumuz insanlarımıza " Tebessüm sadakadır" düsturu ile yaklaşalım. Hem insanlarımızın gönlünü alalım. Hem de bedavadan sadaka vermiş olalım.

    Bu necip millete hizmet eden mükafatını görür. Aksi taktirde cezasını çeker.

    Ülkemizin kalkınması ve yükselmesi için çalışmak,ülke için şehit olmak kadar şereflidir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar