TARİH KÜLTÜR VE TURİZMT PALTFORMUNDAN İDAM ÇAĞRISI
Reklam
Cevdet ALPEREN

Cevdet ALPEREN

TARİH KÜLTÜR VE TURİZMT PALTFORMUNDAN İDAM ÇAĞRISI

    Türkiye’de arka arkaya işlenen çocuk istismarı ve cinayetlerine ,anlamlı bir çıkışta Kahramanmaraş Tarih Kültür Ve Turizm Platformundan geldi.  Platforma  üye Sivil Toplum Kuruluşları imza toplayarak bu suçları işleyenler  için idam cezasının getirilmesini istediler.

       Kahramanmaraş Ziraat Mühendisleri toplantı salonunda gerçekleştirilen basın açıklamasında Platform Başkanı Ahmet Kolutek, platforma üye 40 sivil tolum kuruluşunun imzasını taşıyan beyannameyi TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin grup başkanlarına, il milletvekillerine, il başkanlarına göndereceklerini belirtti.

      Başkan Kolutek, “Son günlerde kamuoyunun gündeminde olan çocuk kaçırmaları, tecavüzler, öldürmeler gibi işlenen cürümler bizi derinden yaralamaktadır.Çocuk istismarı, cinsel tecavüz suçları, ahlaki ve insani boyuta karşı işlenen suçlardır. Bu suçlar, toplum vicdanını yaralamakta, milli ve manevi kültürümüze ağır tahribat vermektedir. Bundan mütevellit Müslüman Türk Milletinin bu suçlara karşı refleksi farklıdır. Çünkü bizim medeniyetimizin temel ekseninde sevgi,barış, hoşgörü, kardeşlik ve insan hakları vardır. Burada bizim bu suçlara karşı olan tepkimiz asla siyasi değildir. STK’ların topluma karşı sorumluluğunun dışa nüksetmesidir. Bundan dolayı bizler rengi, dini, cinsi, ırkı, ne olursa olsun, insana karşı işlenen her suça karşıyız. Bundan dolayı, Kahramanmaraş Tarih Kültür ve Turizm Platformu olarak; bu işlenen suçlara karşı milli ve manevi refleksimizi ortaya koymak adına TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin grup başkanlarına, il milletvekillerine, il başkanlarına verilmek üzere 40 STK’nın imzaladığı bu beyannameyi hazırladık. Konuya sahip çıkılması için milletvekillerimizle görüştük. Çünkü bu konunun çözüm adresi TBMM’dir. Bizler milli iradenin tecelligahı olan TBMM’den çıkan iradeye saygılıyız. Provokasyonlara gelip sokaklarda olmayacağız, sokağa çıkana da karşıyız.’’

     Kahramanmaraş Tarih Kültür ve Turizm Platformu’nun Çocuk İstismarı, Tecavüz ve Öldürmeye İlişkin TBMM’den kamuya açık talepleri beyannamesi ise şu şekilde:

‘’Ülkemizde yaşanmakta olan çocuk istismarı, çocuklara karşı tecavüz ve çocukların cinsel amaçla katledilmelerine ilişkin oluşan toplumsal infialde göz önünde bulundurularak bizler aşağıda imzaları bulunan Kahramanmaraş’taki sivil toplum kuruluşları olarak bu konudaki görüş ve önerilerimizi öncelikle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne iletmek ve kamuoyuyla paylaşmak amacıyla bu beyannameyi yayınlıyoruz.

“ İnsan yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla ve yine haksız ve sebepsiz yere bir kişiyi öldürmenin alemi öldürmek olarak niteleyen bir medeniyetin çocukları olarak yine can mal ve ırz güvenliğini teminat altına alan ve bunun ihlali halinde savaş sebebi sayan bir inanç coğrafyasının mensupları olarak bizler deriz ki:

Çocuk yaştaki kızlarımızı cinsel amaçla istismar edenler ve zor kullanarak tecavüz edip öldürenler hakkında TCK’nin 103/6. Maddesinde bir değişiklik yapılarak “Suçun sonucunda mağdurun bitkisel hayata girmesi veya ölüm halinde “ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası” yerine “İDAMINA” hükmolunur.”şeklinde değiştirilmesi millet iradesinin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ve onun şerefli siz üyelerine ayrı ayrı talebimizi bildirir gereğinin yapılmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz.’’

    Sivil inisiyatif üzerine düşeni yapmıştır.  Şimdi görev milletin vekillerine düşmektedir. Bu konunun üzeri kapatılamaz. "Bana değmeyen yılan bin yaşasın" safsatası ile bana denemez. Yaşayan yılan bir gün gelir sizi de sokabilir.

    Kahramanmaraş Tarih Kültür ve Turizm Platformunun çığlığı duyulmalıdır. Yoksa bedeli ağır olur. Bir gün aldırış etmeyenlere de ucu dokunabilir Allah korusun.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar