TARİHE İZ BIRAKMAK ADINA CEVDET ALPEREN KÜLTÜR TARİH VE TURİZM...
Reklam
Cevdet ALPEREN

Cevdet ALPEREN

TARİHE İZ BIRAKMAK ADINA CEVDET ALPEREN KÜLTÜR TARİH VE TURİZM PLATFORMUNDAN ANLAMLI DAVRANIŞ

   Tarihi bir dönemeçten geçiyoruz. ABD yaklaşık 90 yıldan beri ülkemizi kendi istediği yönde kullanıyordu. Sözde müttefik olduğunu söyleyerek üzerimizden Orta Doğuda hakimiyet kuruyordu. Bunun içinde gözünü kırpmadan bir sürü yalan dolan sözlerle  Türkiye'yi kullanıyordu. Bir taraftan da Türkiye de suni terör örgütleri kurarak ülkemizi zora düşürüyordu. Önce Ermeni terör örgütü ASALAYI üzerimize salarak sözde soykırım lafları ile Türkiye üzeriden operasyonlar yaptı. Elçilerimizi şehit edilmesinde öncülük etti.  Bunda ciddi başarılar elde edemeyince, Türkiye de yaşayan Kürt vatandaşlarımızın  haklarını korumak adına çeşitli örgütler kurdu. En son ve etkin bir şekilde kurduğu örgütlerde biri de PKK'dır. PKK  sözde Kürtlerin haklarını savunuyor. Üstelik ülkemizin Güney Doğusunda bir devlet kurmaya çalışıyordu. Yaklaşık 40 yıldan beri  bu terör örgütü  ile mücadele ediyoruz. Yüzlerce  askerimiz şehit oldu. Üstelik PKK Güney Doğuda yaşayan Kürt vatandaşlarımızı yerinden yurdundan etti. Binlerce masum Kürt kardeşlerimizi öldürdü. Bütün bu olayların arkasında ABD olduğu gün gibi meydan da iken hiçbir hükümet veya devlet yetkilisi bunu söyleyemedi. ABD , PKK terör örgütü militanlarına para ve lojistik destek verdi. Onlara uyuşturucu kapıları açtı. PKK destekli belediyelerle bir olup hendekler açtılar. Allah'a şükür güvenlik güçlerimizin sayesinde PKK nın ülkemizde ki gücünü kırdık. Su uyur düşman uyumaz. ABD oyunlarına devam etti.

    15 Temmuz 2016  da hain kalkışmasının da arka planında olan ABD, ordumuz içine sızdırdığı ajanları ile kanlı bir darbe girişiminde bulundu. Din kisvesi altında Feto örgütünü kurdu. Bu örgüt üyelerini  ordu ,yargı ,eğitim ve  güvenlik güçleri içine sokarak darbe yapmaya kalkıştı.  Allah'ın izni milletimizin feraseti ve devletimizin gücü ile bu darbeyi etkisiz hale getirdik. ABD burada da başarılı olamayınca Suriye deki kargaşadan faydalanıp Türkiye üzerine oyunlar kurmaya kalkıştı. Müttefiklik teranesi ile Suriye deki olaylarda bize destek vad etmiş, ama iş ciddiye binince geri çekilip oyunlar kurmuş.  Güney Doğuda terör örgütü PKK 'nın beli kırılınca  bunları Irak üzerinden Suriye de konuşlandırmıştır.

   Adeta Esad'ın gizli ortağı gibi  Suriye de başlayan katliamların da içinde yer alan ABD, orada büyük bir bölgeye 4000 tır silah göndermiş. PKK ve PYD adı altında bir ordu kurmuştur. Bunu da pişkin pişkin ilan etmiş.  "Sınır güvenliği koridoru  kuruyoruz" diye gülünç bir beyanat vermiştir. Türkiye bu olay karşısında işin ciddiyetini daha iyi anlamış ve silahları kuşanmıştır.

   Fırat Kalkanı Hareketi neticesinde ABD nin kurmuş olduğu PKK,DEAŞ ve PYD terör örgütlerine  hak ettikleri ders verilmiştir.  Artık Türkiye kendi göbeğini kendisi kesmek durumunda kalmıştır.

   Son nokta AFRİN olmuş. Bıçak kemiğe dayanmış. ABD nin yalanları tutmamış.

   İşte bu tarihi olaylar içinde  Türk Ordusu AFRİN'e " ZEYTİN DALI HAREKATI"  başlatmıştır. Tüm Türkiye ayağa kalkmıştır. Türkiye'nin her tarafından Türk ordusuna  destek yağmıştır.

     Bu desteklerden bir ses de KURTULUŞ SAVAŞINDA MARAŞ'TA  İLK KURŞUNU SIKAN  SÜTÇÜ İMAMIN MEMLEKETİ  KARAANMARAŞ'TAN yükselmiştir.  Gençlik dernekleri ve sivil toplum kuruluşları askerlik şubelerine akın etmiş. Askere destek olmak için sıraya girmişlerdir.

      Kahramanmaraş'ta 43 SİVİL TOPLUM KURULUŞUNUN BİR ARAYA GELEREK  KURDUKLARI   KAHRAMANMARAŞ KÜLTÜR,TARİH VE TURİZM PLATFORMU da  bu tarihi gelişme içinde yerini almış.  Platform başkanı Sayın Ahmet KOLUTEK 23 ocak 2018 günü  Platform genel sekreteri sayın Ali AVGIN'nın ofisinde platformun üst kurulunu toplamış ve AFRİN'de  ülkemizin bekası için çarpışan askerimize nasıl yardım yapabiliriz diye istişare toplantısı yapmıştır.

    Toplantıda çıkan sonuca göre askerimize moral desteği vermek için Maraş'ın yerel ürünlerinden Fıstık ezmesi,badem şekeri ,Maraş üzüm sucuğu, baklava ve Maraş'ın Kurtuluş madalyasını sembolize eden bir  madalya  dağıtılması görüşü ağırlık kazanmıştır.  Bunun sonucunu almak içinde Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Vekili  Kurmay Albay Sayın Adnan KÖŞGER BEY  ile görüşme kararı alınmıştır.

    24 Ocak 2018 tarihinde  haberli olmak kaydı ile Garnizon komutanlığına gittik. Görüşmeye Platform Başkanı ve Andırınlılar Dernek Başkanı sayın Ahmet KOLUTEK, Harp Malulleri ve Şehit Aileleri Kahramanmaraş Şube Başkanı Yunus KARAMAN, İmam Hatip Dernekleri Platform Başkanı  Sayın Mehmet AKPINAR, Kahramanmaraş Dağcılık ve Kurtarma Dernek Başkanı Eğitimci Sayın Sait KILIÇSALLAYAN, Kahramanmaraş  Özel Eğitim Kurumları Dernek Başkanı  Eğitimci -Yazar Sayın Mehmet Fatih ERDOĞAN, Platform Başkan Yardımcısı ve Teknoloji Vakfı Başkanı  Eğitimci Sayın Şaban KAPTANOĞLU, Edeler Diyarı Dernek Başkanı Sayın Şeref DERE, Kahramanmaraş Dostluk Gurubu Derneği Başkanı ve Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı  Sayın Abdurrahman AKBABA, Kahramanmaraş Spor Kulübü AŞ Genel Müdürü Sayın Mehmet Tıraş, Kahramanmaraş TEMA Vakfı Başkanı Sayın Abdurrahman AKPOLAT , Platform Basın Sözcüsü Gazeteci Sayın  Mustafa ALYAZ  ve Tebessüm Eğitim Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Eğitimci Yazar Cevdet ALPEREN  katıldılar.

    Garnizon Komutan Vekili  Kurmay Albay Sayın Adnan KÖŞGER   heyetimizi sıcak karşıladı. Kabulünde tanışma faslı yapıldıktan sonra içinde bulunduğumuz durum ile ilgili kısa bir bilgi alış verişi yapıldı.  Kahramanmaraş'ın duyarlığı için mutlu olduğunu belirtti.  Dernek başkanları ayrı ayrı askerimizin maddi ve manevi olarak yanlarında olduklarını belirtti. Duygulu anlar yaşandı. Askerimize cephede ikramlar  ve hediye vermek üzerine görüş birliğine varıldı. Kahramanmaraş valisi ve üst düzey yetkililer ile konunun paylaşılmasına karar verildi.

    Ayrılmadan önce İmam Hatipliler Dernekleri Platform Başkanı Mehmet AKPINAR  Kuran'dan bir bölüm okudu. Şehitlerimizin ruhu için Fatiha okundu . AFRİN ZEYTİN DALI operasyonuna katılan askerlerimizin zaferi için dualar edildi. Hatıra resimleri çekildi.

    Yüreğimiz ve gönlümüz  askerimizle beraberdir. Ne zaman ortaya çıkmamız gerekirse o zaman ortaya çıkarız. Bu ülkeye yan gözle bakanlar mutlaka hak ettikleri dersi alacaklardır.  

   Türk İslam dünyasının bağımsız tek yurdu ve temsilcisi Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmaya,vatan topraklarının  bölünmesine kimsenin gücü yetmeyecektir. Allah'ın izni ile güçlü ordumuz sayesinde düşmanı bertaraf edecek durumdayız.

   Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Allah ordumuza güç ve kuvvet versin.

   

  

  

 

   

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar