TİRŞİK ŞÖLENİ
Reklam
Cevdet ALPEREN

Cevdet ALPEREN

TİRŞİK ŞÖLENİ

  Andırınlılar Derneği  tarafından düzenlenen Tirşik şölenine katılım oldukça fazla idi.  10. Geleneksel Tirşik Şöleninin daha hareketli olduğunu müşahede ettim.

     Dernek başkanı sayın Ahmet Kolutek çok gayretli ve değerlerine düşkün bir sivil toplum kuruluşu başkanı.  Çok emek sarf ettiğini ben biliyorum. Bu tip programları organize etmek gayet zor.  Ancak Andırınlılar Derneği yönetim kurulunu da tebrik etmeliyim. Gerçekten uyumlu bir yönetim.

    Tirşik şölenine siyasiler ve bürokratlarda katıldılar. TBMM meclisi İçişler Komisyoınu Başkanı Kahramanmaraş   Milletvekili Sayın Celalettin Güvenç, Milletvekili İmran Kılıç,AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ,Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç birer konuşma yaptılar.

     Dernek Başkanı Ahmet Kolutek  tirşik şöleni münasebeti ile ülkenin içinde bulunduğu durumu da özetledi. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları ve Türk ordusunun Suriye toprakları  içinde Afrin'e yaptığı operasyonu da vurgulaması,meselenin sadece Tirşik olmayıp milletimizin birlik ve beraberliğine de bir katkı sağlaması açısında bu buluşmanın önemli olduğunu vurguladı.

     Bir milletin  kendine has değerleri ayakta tutulamazsa o millet benliğini kaybeder. Tarihteki yerini unutmaya mahkum olur.

     O halde millet olarak kültür,sanat  ve manevi değerlerimizi ayakta tutmak için bütün sivil toplum kuruluşlarına  görev düşmektedir.

    Yerel yönetimler, elbette köprü yapacaklar. Elbette yolları yapacaklar.  Şehri ve çevreyi temiz tutmak için elbette çalışacaklar. Ancak yerel yönetimler en önemli işleri arasına kültür değerlerinin yaşatılması yolunda projelere destek sağlamalıdır.

    Bu anlamda Büyükşehir Belediyemiz  Sivil toplum Kuruluşları ve Muhtarlar  Dairesi Başkanlığı  vasıtası ile  Kültür alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına destek verdiğini görmekteyiz.

   Tirşik şöleninin de Büyükşehir Belediyesi desteği ile yapılması önemlidir.

   Devlet ne için var ? Elbette millet için var. Devlet ile milleti ayrı düşünmek yanlış ve anlamsızdır. Artık Türkiye bir dünya ülkesi olma yoluna girmiştir.  Bu konuda Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın  "Dünya beşten büyüktür"  sözleri hedefine ulaşmaktadır.

    MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ 'nin son çıkışları çok önemlidir.  Türkiye'yi kolay yutulur bir lokma belleyen  iç ve dış güçler bir daha gördü ki Türk milleti zor zamanlarda bir araya gelerek düşmana hak ettiği tokatı vurmaktadır.

       Bazı misafirlerin Andırınlılar Dernek Başkanı  Ahmet Kolutek Beyin konuşmalarını tirşik dışında görseler de  bazı konuların bu vesile ile  gündemde tutulmasına ihtiyaç vardır.

    Her şeye rağmen güzel bir buluşma oldu. Mesele tirşik yemek değil. Mesele bir arada olmak. Dosta düşmana karşı birlik olduğumuzu göstermektir.

     Kahramanmaraş Andırınlılar Dernek Başkanı ve Kahramanmaraş Kültür Tarih ve Turizm Platformu Başkanı ve yönetim kurullarına teşekkür etmeliyim. Bu tip toplantıların çok önemi var. Düzeleme kurulunu tebrik ederim.

     Yalnız ince bir eleştiri yapmalıyım. Toplantının ilan edilen başlama  saatinden bir saat geç başlaması misafirler arasından rahatsızlık yarattı.

    Tüm programların verilen saatte başlaması gerekir. Zamanında gelenlere saygısızlık oluyor. Yapılan tüm etkinlikler ve programlarda verilen saate herkes riayet etmeli. 

    

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar