TRUMP'IN KRAMPLARI…
Reklam
Fahri KURT

Fahri KURT

TRUMP'IN KRAMPLARI…

ABD başkanları içinde Donald Trump kadar renkli, aykırı, dikine çıkışlar yapan, yerleşik Amerikan hukukuna, Ekonomik, Askeri ve Sosyal Hayatına çok farklı, radikal denebilecek bir çoğu ilk bakışta absürt sayılacak bir anlayış sergilemeyen başkan çıkmamıştır.

   Bu anlayışlarının bir kısmını seçim meydanlarında dile getirmiş, yenilik, farklılık, fantastik, artistik hareketleri, toplumun alt katmanlarından büyük alkış almış, heyecan uyandırmıştı.    

   Siyasi popülizm Trump’ı başkan koltuğuna taşıdı. Ancak ABD’nin elit, entelektüel kesimi ve ABD devlet geleneğine esastan bağlı bürokratlarla ve basın ile tam bir uyum sağlayamadı.

   Trump’un akıl, ruh, beden sağlığı yerinde mi, yönetici yetisine sahip mi olup olmadığı halen sorgulanmaktadır.

   Trump dünyayı şaşırttı ve başkan seçildi. Nasıl seçildiği de halen CİA tarafından sorgulanıyor. Kısacası Tump koltuğunda güvende gibi görünmüyor. Bu da onun asabiyetini bozuyor, saldırganlaştırıyor, ayküsünü (IQ)  düşürüyor, herkesi şaşırtan hızlı çıkışlar yapmasına, dolayısı ile hata yapmasına neden oluyor.

   Bu durum ABD’nin, evrensel emperyal çıkarları için güvenlik ve ekonomik alanlarda işbirliği yaptığı stratejik dostlarında kaygıya neden olmaktadır.

   Trump’un bu şizofrenik ve yüksek ego gibi emareler gösteren kişilik yapısı ile aldığı hızlı kararlar, yaptığı gaflar ve kazalar nedeniyle dünya devletlerinde bir krampa neden oldu.

   Evet Trump, artık dünya için bir karın ağrısı bir kramp girmesi…

İnsan vücudunun her yanı kaslar ile çevrilidir. Bir insan vücudundaki kas sayısı yaklaşık olarak 640 kadardır. Kramp ise, sayısızca kasılıp gevşeyen bir çok kasın, ani bir şekilde istem dışı ve ağrılı kasılarak, kasların sertleşmesine denmektedir.

   En çok rastlanılan gruplar ise, yaşlılar, hamileler ve vücut mekanizmasını oluşturan mineral ve vitaminlerin eksikliği olan kişilerde karşılaşılmaktadır.

  Trump’a, kramp girdikçe dünyayı korkutan sesler çıkarıyor. Trump, ABD'nin yeni başkanı olarak seçilirse hangi politikaları uygulayacağını söylemişti:

   “Camiler takip altında tutulmalı, Boğulma hissi veren işkence (Waterboarding) geri getirilmek ve IŞİD'i 'iflahını kesene kadar bombalamak' istiyordu. Meksika sınırına duvar çekilmeli,11 milyon kayıtsız göçmen sınırdışı edilmeli 'Putin'le çok iyi anlaşacağını' söylüyor. Çin'in daha çok üzerine gidilmeli, 'İklim değişikliği basit bir hava durumu olayı' görüşünde. Saddam ve Kaddafi iktidarda olsaydı bugün dünya daha güvenli olurdu. Kendisini çok iyi niyetli bir İsa Mesih olarak görüyor.”

Trump gelirken yaptığı bu açıklamalar dünyayı şaşkına çevirdi. Şimdi de çevirmeye devam ediyor:  Trump’un Yahudi Lobilerinin güdümüne girerek, üç ilahi dinin kutsal mekanı Kudüs’ü küstah bir haçlı zihniyetiyle, İsrail’in başkenti olarak tanıması dünyada şok etkisi yaptı ve deli saçması karar, Birleşmiş Milletlerde yüzüne çarpıldı. Trump daha da kızdı. Turp oldu.

   Şimdi terör örgütü PKK ve PYD’ ye, 4 bin Tır gelişmiş silah yardımı yaparak, Türkiye’nin güneyinde “Terör Ordusu” kurmak istiyor. Bunu yaparken de, “Türkiye’nin kaygılarını anlıyoruz…” diye alay edercesine açıklama yapıyor.

     Terörizmle mücadele naraları atan ABD’nin, dünyanın en azılı, en alçak terör örgütü PKK-PYD’ ye silah yardımı yapması, dünya nazarında ABD’yi terörizmi besleyen bir ülke konumuna düşürmüştür. ABD’nin güvenirliğini yitirmesine sarsmıştır.

    Çakallarla ava çıkanların kurtlara yem olduklarına tarih şahittir.

Vatan sınırlarımızda rahat durmayıp bize sorun çıkaranlar varsa gidip orayı almak, tekdir ile uslanmayanları, Allah’ın kılıcı ile düzeltmek gerekir. Süleyman Şah’ın mezarı direnç noktasıydı. Bir defa kırıldı. Ateşten kaçalım derken, ateş bizim üstümüze gelmeye devam etti. Zaferlere taarruzla ulaşılır. Taarruz fikrini kaybeden devletlere karşı, çakallar saldırma cesareti bulur. Trump’ın, kramları bizi çok üzüyor. Kendini de felç edecek böyle kararlar vermeye devam ederse…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar