NEMRUT'UN VERSİYONLARI ve AĞLAYAN FİLİSTİN
Reklam
Mehmet DOBOĞLU

Mehmet DOBOĞLU

NEMRUT'UN VERSİYONLARI ve AĞLAYAN FİLİSTİN

 

Versiyon: “Bir ürünün, bir modelin, bir sanat eserinin farklı bir açıdan ele alınarak yeniden oluşturulmuş biçimidir. Zalimlerin de versiyonları çıktı.

Dün Firavun ve Nemrut ve Ebu Cehiller vardı, şimdi onların yeni versiyonları yeryüzünde kanla beslenir hale geldi! Yani zalimin, zulmün, gücün, baskının özetle haksızlığın sembolleri oldular.

 Şunu söylemek istiyorum. Bizler tarih kitaplarını okurken, bu zalimlerin tarihte kaldığını zannederdik ama bu devirde de yaşadıklarına şahit olduk.

Önceki gün Katil, İşgalci, Siyonist Devlet İsrail’in mazlumlara yaptıklarını gördük, Filistinli silahsız Müslüman kardeşlerimize kabul edilemez silahlı ve gerçek mermilerle bir saldırı yaptı. 52 Şehit, 3 bine yakın yaralı. Arkasında bu asrın Nemrut’u ve Firavunları vardı.

Peki neden? Her kardeşimiz gibi bizlerde dünyada olup bitenleri anlamaya çalışıyoruz. Hadiseleri yan yana, alt alta getirip bakıyoruz. Büyük fotoğrafı görmek istiyoruz. Sonra garip şeyler döndüğüne şahit oluyoruz. Çoğu zaman da zorlanıyoruz doğrusu, bir bilene soralım deyip, danışıyoruz büyüklerimize.

‘ Büyük’ zannettiğimiz kişilerinde bizden fazla bir şey bilmediklerini görüyoruz ya da sırdır bize söylemiyorlar diye düşünüyoruz. Neyse biz gelelim konumuza.

Geçtiğimiz hafta da benzer bir yazıyı kaleme almıştım, şu Kirli Oyunlardan bahsediyorum.

Gördüğüm şu ki, asrın Nemrutlar yeni oyunlar peşinde, İbrahimlere tuzak kurmaya devam ediyor.  

Bu tehlikeli bir durum insanlık adına düşündürücü. Çünkü İslam üzerinden sonuca gitmek istiyorlar.

Hatırlar mısınız? ‘Köktendinci’ ifadesi kullanıldı, sonra fundemantalizm denildi, ardından Ilımlı İslam, şimdi de IŞID ismi ile haşa ‘terör’ ile yüce dinimizi yan yana getirmeye çalışıyorlar…

Ama güneş balçıkla sıvanmıyor değil mi? 

HEDEF İSLAM DÜNYASI

Şimdi projeye bir göz atalım. ABD, Fransa ve Suudi Arabistan’da harekete geçiliyor. Öncesinde Mısır dizayn edildi, halkı müslüman ülkelerde sözde özgürlük hareketleri başlatıldı ve 15 Temmuz…

Yani düğmeye bastılar. Savaş istiyorlar. Kana susamışlar…İşin içinde bütün Nemrutlar var. Neyi amaçlıyorlar? Nereye koşuyorlar? Bu soruların cevapları için çok ciddi düşünmek gerek.

Geçen hafta  Fransa'da, aralarında eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, üç eski başbakan, Yahudi ve Hıristiyan cemaati temsilcileriyle yazarların da bulunduğu 300 kişi bildiri yayınladı. Kur'an-ı Kerim'den "şiddet” ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı gerekçesiyle bazı ayetlerin çıkarılması" talep edildi!

Kur’an da mazlumlara karşı bir tek şiddet ayeti bulamazsınız. Yüce dinimiz barış dinidir, bir insanı haksız yere öldüren, tüm insanlığı öldürmüş gibi hüküm verilmiştir.

Şimdi soruyorum, böylesi birbarış dini mensupları (DAİŞ ya da IŞID benzeri örgüt mensupları gibi) insanları öldürür mü?

Demek ki, bunlar birilerinin kurdurduğu bir örgüt, bu yolla İslamı karalamaya çalışıyorlar. Hatırlarsınız, kelle uçurarak işe başlamışlardı. Çekimlerde film stütyolarında yapılmıştı!

Şimdi Nemrut’un çocukları,  ABD, büyükelçilik binasını Kudüs’e taşıdlari. Tabelalar, levhalar hazırlandı, yollara dizildi. İngilizce, İbranice ve Arapça olarak… Ve dünyaya inat açtılar da ama sonlarını hazırlıyorlar

 

KIYAMET YAKLAŞTIKÇA

Aslında bu olan ve olması muhtemel hadiseleri Efendimiz(sav) 14 asır önce bildirmiş. Kıyamet öncesi, insanlığın azması, öncesinde Mehdi(as) gelip küfürden yeryüzünü kurtarması Kur’an da sabittir.

Yani olan şu, yeryüzünde Hak ile Batıl sürekli mücadele etmiş. Şer güçler güçlerine güvenerek insanlar üzerine bela yağdırmışlar evet, insanlara huzur vermemişler ama sonunda Allah’ın izmi ile hep adaleti savunan iyiler galip gelmiştir.

Bu defa da böyle olacaktır. Rabbim oyunlarını bozacaktır. Allah’ın ipine sımsıkı sarılan ümmetin evlatları, Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren zalimlerin hakkından gelecektir.

Zalimler istemese de Allah(cc) nurunu tamamlayacaktır. Yeter ki, bizler Allah’ın ipine(Kur’ana) sım sıkı sarılalım.

İlim öğreneceğiz, yeryüzünde yardımlaşma ve iyiliği yayacağız, insanlığa her davranışımızla model olacağız. İşte böyle olduğumuzda Hak gelecek, batıl(kötüler) yok olacaktır! Allah tek hüküm sahibidir. Yeter ki, biz birlik olalım…

Kalın sağlıcakla. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar