BİRLİK OLMANIN TAM ZAMANI
Reklam
Mehmet YÜZBAŞIOĞLU

Mehmet YÜZBAŞIOĞLU

BİRLİK OLMANIN TAM ZAMANI

“TÜRK’ÜN TÜRK’TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR” Bunu kim söylemiş bulmadım ancak bu terim sığıntıya düştükçe genel bir terimdir. Son günlerde bunun tekrarlandığını duyuyoruz. Kime güvensek arkası boş çıkıyor. ABD, müttefikimiz diyoruz ama o da PKK ile PYD’ye binlerce tır dolusu silah sevkiyatı yapıyor. Almanya diyoruz, başka ülkeler diyoruz, şimdi de Rusya’yla dostluk ve işbirliği kurduk. Oda biz arkamızı döndüğümüz zaman Suriye de veya bir başka yerde PYD ile masaya oturmak istiyor.

Osmanlı imparatorluğundan bu yana hep darbeler yaşanmış ve yaşanan darbeler ile ülkemizin başı hep belada olmuştur.  Ülke tarihinde geriye dönüp baktığımızda karşılaştığımız darbelerin en tehlikelisi ise, 15 Temmuz FETO darbe girişimiydi. Milyonlarca insanların masum duygularını kullanarak yapılan darbe girişimleri; aslında bir hayalin ürünüydü.

Türkiye artık, 1960,1971, 1980 askeri darbe Türkiye’si değil! İnsanlarımız bilinçlendi ve darbe yılları geride kaldı. Bunun canlı örneğini ise tüm dünya 15 Temmuz gecesi gördü ve anladı ki; eğer insanlarımız istemezse hiçbir darbe veya darbe girişimi başaralı olamayacak.  Hep birlikte gördük ve yaşadık.

 Esas meseleye geliyorum:

1919’da başlayan kurtuluş savaşındaki kadar kuşatılmış durumdayız. Suriye topraklarında ülkemizi korumak adına Türk silahlı kuvvetleri bulunmaktadır.

Bunun dışında da birçok güçler ve ülkelerde de bizim toprağımıza göz dikmiş durumda. Büyük Orta Doğu projesi mi? dersiniz başka bir şey mi? Dersiniz bilemem ama bizim kudret ve gücümüzün zafiyete uğramasını dört gözle beklemekteler.

Onun için diyoruz ki, BİRLİK OLMANIN TAM ZAMANI.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79‘ncı yılını andık. Atatürk’ü daha çok sahiplendik. Bunun başlıca nedeni de, 1923 yılında Cumhuriyeti kurmuş ve tüm dünyaya tanıtmış olması ile birlikte 1934 ‘te attığı adımla kadınlara siyasal, sosyal yaşamda yer almalarını sağlayan seçme ve seçilme hakkını tanıyan dünyanın en önde gelen liderlerinden birisidir.  

Hangi siyasi görüşten, hangi, kimlikten, hangi inançtan olursak olalım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyetinin ve tüm halkının ortak değerleridir. Ortak değerimize sahip çıkmak hepimizin görevidir.

Elbette sahip çıkılacaktır çünkü hiç yoktan ülkemizi bize kazandıran ve emanet eden bir liderdir.

Ölümünün bu yılında da daha yoğun anma törenleri ve konuşmalar dile getirilmesi elbette iyi ve zamanında olmuştur.

Bu sayede bizi bir tutan Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk’ü hep birlikte anarak diri olduğumuzu, birlikte olduğumuzu, tek vücut olduğumuzu tüm dünyaya göstermiş olduk.

Biz ülkemizi seviyoruz. Canımız pahasına korumak ve kollamak zorundayız. Çünkü biz ülkemizden başka bir yere ne gideriz, nede gideceğimiz başka bir vatanımız olur.  Suriyeli vatandaşların gideceği bir Türkiye var, ama bizim yok.

Ülkeyi yönetme konusunda tüm partilerin işbirliği içerisinde olmaları, bazılarının diğerinin yanlışından ekmek çıkartmayı siyaset olarak görmesi de zamansız ve yanlıştır.

Kritik hiçbir konjonktürün atlanmayıp, herkesin özgün bir duruş sergilemesi ve çatışmacılıktan uzak kalması ile birlikte kişilerde  dil tercihi de günümüzde aranan özlemlerin başında gelmektedir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar