İL BAŞKANI ÇOK İDDİALI KONUŞTU…
Reklam
Mehmet YÜZBAŞIOĞLU

Mehmet YÜZBAŞIOĞLU

İL BAŞKANI ÇOK İDDİALI KONUŞTU…

29 Eylül 2017 - 11:18

Hep yazılıyor çiziliyor. Yerli olarak yaşanan illerin arasında birinci sırada Kahramanmaraş geliyor. Bunun açılımı burada doğmuş, burada yaşayan nüfus…

Bu ayrıcalığın hem artısı hem de eksisi bulunmakta. Artısından başlayalım yazıya: Maraş 12 Şubat 1920 yılında ülkemizin her tarafında düşman işgali sürerken, tüm imkânsızlıklara rağmen hiçbir destek almadan 22 gün 22 gece işgal güçleriyle mücadele ederek kendisini kurtaran ilk kent olmuştur! Bunun için Mustafa Kemal Atatürk ve dönemin TBMM tarafından istiklal madalyası ile onurlandırılmıştır. Bunun başka bir örneği yok..

İkinci olarak bir milyonu aşkın nüfusa sahibiz. Merkez nüfusu 617 bin… Merkezi göz önünü aldığımızda 617 binlik bir aile gibiyiz. Etle tırnak gibiyiz. Her kes birbirini tanır ya akraba ya da eş dosttur.

Bitmedi..

Şimdi işin eksi tarafına yani bardağın boş tarafına bir bakalım…

Yaşı müsait olanlar hep yaşadı, bizlerde yaşadık.

1978 yılında Kahramanmaraş olayları yaşandı. Nasıl oldu da… Bu facialar yaşandı. Tam olarak kestirmek zor. Her kes bir şey söyledi. Ama o tarihte dedikodunun ağır faturasını bu memleket çok ağır olarak ödedi.

Hala ödüyor…

Daha olaylar başlamadan. Bir dedikodu yayıldı “Ulu camiyi komünistler bastı” dedikodusu bardağı taşıran son damla oldu.

Aradan 39 yıl geçti. Bu alışkanlıktan büyük bedel ödedik. Buna rağmen dedikodudan ve vıdı vıdıdan vaz geçmiş değiliz.

Son günlerde Belediyelere atılan karalama kampanyası ..

 Ak Parti İl başkanı Av. Ahmet Özdemir geçtiğimiz hafta basın toplantısında çok iddialı konuştu. “YA BEN BİTECEĞİM YA DA FİTNE FESADI BİTİRECEĞİM” dedi. Bu kadar asılsız dedikoduların önüne geçmek nasıl olacak? İnşallah Başkan Özdemir başaralı olur burada yaşayan nüfusta bir rahata kavuşur.

 Bu çirkin dedikodular ve bir grup tarafından gerçekleştirilen karalama ve iftira kampanyalarının herkese zarar verdiğini biliyoruz. Bunun kar edeni olmaz ama Kahramanmaraş zarar görüyor..

Çare:

Kahramanmaraş’ın değişime uğraması gerekiyor. Buda insan sirkülasyonu ile olur..

Yerli ve yabancı turist akınına uğraması ile olur..

Tarihi konakları restore ettik. Çarşıları bir elden geçirdik. En sonda dondurma festivalini yaptık.  Ankara’da Kahramanmaraş’ı tanıtma günleri gerçekleştiriyoruz.

Bunlar iyi ama  yeterli değil..

Başta, Germenicia mozaiklerden oluşan tarihi yaşam merkezini bir an önce turizme açmak.. Kayak merkezînin yapımı hızlı bir şekilde devam ediyor. Teleferiği kayak merkezine kadar götürmek.. Başkonuş konaklama merkezine daha çok sahip çıkmak. Yeni hizmete giren termal tesisleri ve Eshab-ı Kehf külliyesini cazip hale getirmek ziyarete gelenleri konaklama ve sosyal tesisleri yapmak. Bunlar ivedilikle atılacak adımların başında geliyor.

Daha önceleri otellerimiz yeterli değil diye hep konuştuk. Şimdi 5 yıldızlı iki otelimiz faaliyette, bunun yanında üç ve dört yıldızlı otellerimizde mevcut. Hem de kapasitenin çok üzerinde, bu kez de yabancı gelmeyince bu otellilerimizde yeterli doluluk oranının yakalayamıyorlar.

Ak Parti İl Başkanı Özdemir üstlendiği görevin dışında son zamanda yaşanalar kendisini de derinden üzmüş olmalı ki, tekrar ediyorum; “YA BEN BİTECEĞİM YÂDA FİTME FESADI BİTİRECEĞİM ”diye gövdesini ortaya koyuyor. Biz de tüm bireyler olarak cesaretle başlatılan bu kampanyaya destek vermemiz gerek..

Sonuç olarak: Dedikodunun ve gıybetin önüne geçmenin tek çaresi Kahramanmaraş’a yabancı gelmesini bir şekilde sağlamamız önceliğimiz olmalıdır.

Yoksa bir birimizin paçasından çekerek, kendi dünyasından dışarıya çıkmasına izin vermeyerek, bir birimizi istemeyerek bu işler olmaz..

 Komşumuz Gaziantep devamlı gündem oluşturarak hem ülkemizin hem de dünyanın dikkatini çekiyor.  

Vakit geçmiş değil. Bizde elimizdeki fırsatları değerlendirme zamanı geldi değil mi?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar