UFKA BAKMAK
Reklam
Niyazi KARA

Niyazi KARA

UFKA BAKMAK

   Umutlarımız olmasa hangi sabaha uyanmak isteriz? Bir tutam umuttur yaşamak. Oluru olmazı bir yana bırakıp beklemek, beklentiye kendimizi kaptırmaktır belki.

 

Her şey iyi olacak, daha iyi, daha güzel, daha  mükemmel ve insanca… Herkes kendisine yapılmış bu gizli vaat üzere değil mi? Hayat elbette kesintisiz gül bahçesi sunmaz. Sunmamalı bana kalırsa. İnsanın, iyiliğe güzelliğe ve insan olma yolundaki çabalarına çoğu zaman zorluklar yol gösterir.

 

Bir insan, bir devlet, bir millet…

Milletimizle, devletimizle bu toprakların vatan oluşu ve devamlılığına ne canlar hediye etmişiz. Hâlâ canlar kurbandır ve olacaktır. Çünkü bizler tarihten öğreniyoruz ki, güzel günlerin umutları önce vatan toprağına bağlı. Esirin, mahpusun tek umudu gökyüzüdür.

 

Milletçe yüzyıllardır atlatılan her badire bizi daha da güçlü kılmıştır. Tarihin arşivlerinde yer alan her türlü felaket, savaş, ihanet bu milleti sahneden indirmeye muktedir olamamıştır. Tam bir inançla söylerim ki, kıyamet bize son olacaktır. O da takdir-i İlahidir. Bugün küfrün, şerrin yeni şekil almış halleri bu topraklara olan düşmanlığını çeşitli yollarla sürdürmektedir. Bunu her alanda görmek mümkündür. Eğitim, kültür, askeri, ekonomik, siyasal, yeraltı ve yerüstü zenginlikleri ve milletin evlatlarının emekleri üzerinde oynanan oyunlarda.

 

Devlet olmak, bütün bunlar ve sayamadığımız düşman cephelerine karşı her an hazır ve tetikte olmaktır. Bir liderin etrafında sinesi aynı imanla çarpan bir milleti kimse sindiremeyecektir. Büyük vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyorum.

 

Dünyanın muhtelif yerlerinde Anadolu’dan sökecek şafağı takip eden milyonlarca soydaşımız ve aynı kıbleye döndüğümüz milletler var. Anadolu’nun ufku sadece kendi coğrafyasının gökyüzü çizgisinden ibaret değildir.

 

Doğruya, güzele, insana dönük her aşılan merhale bu necip millet tarafından takdir görecektir. Çünkü mayası temizdir. Tarih buna defalarca şahittir.

 

Son gelinen nokta ile ufuk çizgilerimizi daha da genişlettiğimiz ve görünür kıldığımızı umut ediyorum. Hayırlı olsun.

 

Bizimki bir esaret bakışı değil şahlanmış bir küheylanın üzerindeki cengaver alperenin ufku seyridir. Muzaffer eyle Ya Rabb!

 

Muhabbetle..   

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar