Her Başarılı idarecinin arkasında mutlaka ekibi vardır?
Reklam
Özlem Köpçü

Özlem Köpçü

Her Başarılı idarecinin arkasında mutlaka ekibi vardır?

Gerçekten de böyledir, aslında bir bayan olarak ‘her başarılı erkeğin arkasında mutlaka bir kadın vardır’ sözünden gurur duymalıyım. Bu söz mutlaka önemlidir ama evdeki yaşam açısından. Kocalarımızın kafasını ütülemezsek, onları psikolojik açıdan rahatlatırsak işlerine konsantre olur ve daha başarılı olurlar.

Diğer taraftan da her başarılı idarecinin arkasında başarılı bir ekip vardır. Örneğin Tarım İl Müdürü. Kahramanmaraş Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Aliemiroğlu’nu çok başarılı buluyorum. Adam kent tarımına katkı yapmak için ekibiyle birlikte deyim yerindeyse kendini yırtıyor. Artık Tarım İl Müdürlüğü personeli Kahramanmaraş tarımını oturdukları yerden takip etmiyor. Çiftçinin fazla ürün olması için sanki ürünün ortağı gibi çalışıyorlar. İşte olması gereken de bu. Avrupa’da ziraat mühendisleri ya da tarım görevlileri çiftçilerin ürününden pirim alırmış. Bizde almıyorlar ama alacak gibi çalışıyorlar.

İhsan Ali Emiroğlu’nun Kahramanmaraş’ta kalması için siyasilerin kulaklarına ara ara fısıldıyorum. Bir DSİ Bölge Müdürümüz Mevlüt Aydın vardı, Kahramanmaraş’ta 5 yıl görev yaptı ve kurumu 20 yıl geriden aldı 20 yıl ileriye götürdü. Hani derlerdi ya; DSİ yatıyor diye. Onun döneminde de güçlü bir ekip ve Aydın’ın çalışma azmi kentteki DSİ yatırımlarını ve projelerini uçurmuştu.

Başarılı ekip Dulkadiroğlu Belediyesinde de var, Büyükşehir Belediyesinde de var.

Örneğin Kahramanmaraş Sosyal Belediyecilikte ödüle doymuyor. Bunun arkasında da Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Cevdet Kabakçı ile ekibi vardır. Örneğin bir dondurma festivali oldu, bu festivale aylar öncesinden başlandı ve harika bir etkinlik oldu.

Kahramanmaraş oyuncakları da yine bu ekibin işiydi. Kabakçı ile sosyal belediyecilikte Kahramanmaraş çığır açtı. Akılla Yaşlılar Koordinasyo Merkezi Türkiye’de ilk olan bir proje ve yine bu ekibin başının altından çıktı. Tabiki Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Erkoç’un ekibe yön vermesi, onları yönlendirmesi de ayrı.

Şuan birkaç daire müdürü hariç Kahramanmaraş’taki kurumlar gerçekten çok güzel çalışıyor. Ekip başarılı olursa, baştaki idareci de vizyon sahibi olursa hizmetler kendiliğinden geliyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar