Ürkütücü Yerler 2
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam
  • Reklam
Selma Kahraman

Selma Kahraman

Ürkütücü Yerler 2

12 Eylül 2017 - 10:34

Ürkütücü yerler; o kadar çok gizemli hikaye, yaşanmışlık var ki; saymakla bitmiyor. Diyorum ki sizi yeniden bir tura çıkartayım. Hadi gelin sizinle birlikte ürkütücü yerlerin farklı versiyonlarını  gezelim. Dikkatli olalım ama ;)

                Changi Plajı :  Hadi ilk başta plaja götüreyim sizi yazın son zamanlarında bir plaj yapalım. Aa unutmadan söylemekte fayda var. Bu plajda bir sürü kişi katledilmiş.  Çinliler, Japon karşıtı olmakla suçlanıp katledilmiş. Gece çığlık seslerini duyanlar olduğu iddia edilmekte. Duyanların yarıdan çoğu da hayalet gördüğünü söylemekte. Hayalet görenlerin yarıdan çoğu kaybolmakta ve arkasında kan lekeleri bırakmaktaymış.  Yazar nereye getirdin gelmekte olurmuş dediğinizi duyar gibiyim. Canınız sağolsun başka yere gideriz.

                Çığlık Tüneli: Gelin sizinle bir tünele gidelim. Ne yapacağız Tünelde kara kara yerlere götürme bizi diyorsunuz ama bir dinleyin. Çok uzun zaman önce bu tünelin hemen yanında da bir ev varmış, bir gece bu evde yangın çıkıyor. Yangından kaçan küçük bir kızın,  elbiseleri alev alev koşmaya başlıyor. Tam tünele giriyor, ortasında düşüyor ve kalkamıyor. Eğer gece o tünele girip kibrit çakarsanız kibrit sönüyor ve bir çığlık sesi duyuluyormuş. Bence de tünelden çıkalım.

                Bhangarh Hisarı: Buranın adı ünlü bir yer. Devlet buraya gün batımın sonra girmeyi bile yasaklamış yani. Bir kara büyü ustası olan Singhia herkesin burada öleceğini ve ruhlarının sonsuza kadar orada hapsolacağını söyler. İlginç nokta ise bu bölgede ne zaman bir ev yapılsa çatısı çöktüğü için çatısız yapılıyor olmasıdır. Gece olduğunda burada bulunanların geri dönemediği söylentisi de mevcut.

                Berry Pomeroy Kalesi: İngiltere’de Berry Pomeroy köyü yakınlarında Pomeroy ailesi tarafından 12. yüzyılda inşa edilen hayaletli olduğu iddia edilen kale. The white lady (Beyaz Kadın) ” ve “the blue lady” (Mavi Kadın)  olmak üzere iki hayaletin dolaştığı hatta fotoğraflarla belgelendiği söylenmekte. The white lady yani beyaz kadın ismindeki hayaletin öyküsü biraz trajik. Beyaz kadın denilen hayalet Eleanor Pomeroy’un kız kardeşi Margaret Pomeoy’dur. Margaret kıskanç kız kardeşi Eleanor tarafından kalenin zindanlarına kapatılıp, açlıktan ölüme terkedilmiş ve yaşamı bu zindanda sona ermiştir. Bence hiç bu zindana girmeden yanından geçelim biz. : )

                Değerli okurlarım bugünlükte bu kadar. Başka bir yazımızda görüşmek üzere.  Esen kalın. Bana ulaşabileceğiz adresler:

                İnstagram: Selma.kahraman.7

                Facebook: Selma Kahraman

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar