İLİMİZDEKİ SURİYELİLER…
Reklam
Seval Akçöp

Seval Akçöp

İLİMİZDEKİ SURİYELİLER…

Muhacirdi ensardı derken, Suriyelilerle iyice kardeş olduk. İşlerimizi ucuz yollu onlara yaptırdık, tedavülden kalkmış arabalarımızı onlara sattık ki kağıt toplayıp ortalığı temizlesinler hem de para kazansınlar dedik, ev demeye bin şahit ahırdan bozma mekanlarımız güzel paralara onlara kiraladık.

Onlarda bunun karşılığı olarak, mütemadiyen çoğalmaya devam ediyorlar. Gaziantep Valisinin açıklamasına göre, sadece Gaziantep’te günde 100 Suriyeli çocuk yeni ülkesine merhaba diyor.

İçlerinde çok mağdur olan, duruşu ile görüntüsü ile hareketleri ile kendilerine kucak açmış olan insanlara, yani bizlere bakış açıları çok makul, seviyeli ve de olgun. Kısacası durumlarının farkındalar ve mahcubiyetleri, minnetlerini vücut dili ile arzedip, hissettirmeye çalışıyorlar.

Birde karşılaştığın zaman içini ürperten tipler var.

Zaten psikopat oldukları hal ve hareketlerinden belli.  Giyimlerinden belli, saç tiplerinden belli, yürüyüşlerinden belli.

Şimdi hangi ilde olduğunu hatırlamıyorum ama (Bakınız google’de bulunur), komşu il’lerden birinde toplam 13 Suriyeli, bir esnafımızı dövdükleri için sınırdışı edilecekler.

Kavganın sebebi hiç önemli değil. Suriyeliler bizim esnafı dövdü diye karşı bir hücumda hoş bir davranış değil.

İl’in mülki amiri en güzelini yapmış ve kavgaya karışan 13 Suriyeli için sınır dışı kararı alınmış.

İşte olay bu köklü çözüm.

Kavgaya karışanı, pislik yapanı, hırsızlık yapanı tut kulağından at dışarı.

Bakalım geride kalanlar dayılık yapabiliyor mu?

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar