ABD VE AB ÜLKELERİN TERÖR YANDAŞLIĞI
Reklam
Tamer ÜSTÜNER

Tamer ÜSTÜNER

ABD VE AB ÜLKELERİN TERÖR YANDAŞLIĞI

Türkiye’ye 15 temmuz darbesini yaşatan ülkelerin son hamlesi olarak Suriye ve Irak’taki terör saldırılarını yaşıyoruz. Türkiye Afrin’de sadece terörist örgütler, PKK, PYD, YPG, DAEŞ ile değil bunların destekçisi olan bir çok Avrupa ülkeleri ve ABD ile de savaşmaktadır. Bu iki yüzlü, bukalemun ülkelere bir bakalım; ABD, Fransa, İngiltere, Almanya, Hollanda, İspanya, Belçika, Avusturya, Kanada, Yunanistan, İsrail, Ermenistan…gibi bir çok ülke Suriye’de peydahlanan terör örgütlerine neden destek oluyor? Bu ülkelerin ortak bir özelliği var bunlardan en önemlilerinden birincisi emperyalist ruha sahip olmaları ikincisi Müslüman güçlü ülke istemeyişleri üçüncüsü Türkiye’nin yanı başında Irak ve Suriye’de kendilerine yetecek kadar petrol rezervlerin olması ve dördüncüsü güçlü bir Türkiye bunların hiç istemediği bir durum.

Hani bu yukarda zikrettiğimiz ülkeler Yunanistan, İsrail, Ermenistan hariç insan haklarında, demokrasi konusunda çok hassastılar ya (!) Aslında içimden bunların yüzlerine tükürmek geliyor, ama… bunlarda haysiyet, vicdan, şeref ne gezer! Bunlardan olsa olsa insan müsveddesi olur! Suriye’den, Irak’tan milyonlarca insanları yurdundan eden bunlar! Bu masum inşaları denizlerde ölümlere mecbur eden yine bunlar! bu mazlum insanları mülteci konumuna düşüren yine bunlar! bu savaştan, zulümden kaçan masum insanlara sınırlarını kapatan şerefsizler yine bunlar!

Baş emperyalist ABD’ye ne demeli! Dünyanın öbür ucundan gelip Orta Doğuda istediği gibi at koşturmasına ne demeli! Mevcut devletleri yıkıp yerine istediği gibi yönetebileceği, istediği her şeyi kendilerine vereceği, petrol zenginleri ve diğer doğal zenginliklerin sahibi olabileceği uşak bir paravan devlet kurma hayali içindeler. En çokta bu yüzsüz politikacıların kameralar karşısında milyonların gözüne baka baka, bizim politikacıların gözüne baka baka “biz Türkiye ile müttefikiz demeleri yok mu?Türkiye bizim stratejik ortağımız demleri yok mu? Türkiye Nato’da da ortağımız demeleri yok mu? Bu beni kahrediyor! Bunlar nasıl dost! Nasıl müttefik! Allah bize böyle dost vereceğine düşman versin daha iyidir. Bunlar aslında omurgasızlara çok güzel örnek teşkil eder değil mi?

Türkiye’nin güney sınırında Irak ve Suriye’den gasp ettikleri topraklarda resmen terör fabrikası kurmuş durumdalar. Milyarlarca dolar harcayarak burada peydahladıkları suni terör örgütlerini besleyip, eğitip, silahlarla donatıp itlerini üzerimize üzerimize salmaları yok mu? Bunları aslında bir kaşık suda boğmak geliyor içimden…  Hey ABD ve AB! Bu peydahladığınız teröristler umarım bir gün sizi Bumerang gibi vuracaktır.

Suriye'de 8-10 yıldır PKK ile birlikte ülkenin üçte birini işgal eden ABD, PKK terör örgütünü kamufle amaçlı yeni bir terör yapılanması kurdu. "Ceyş el Suri, el Cedit" ismi verilen kamufle terör örgütü için Hasek'e ve DeylZor'da 3 özel kamp tahsis edildi. 2 bin 500 militan bu amaçla PKK'dan tabela örgüte nakledildi.

KİRLİ OYUN GÜN YÜZÜNE ÇIKTI!

ABD'nin tüm kamufle çabalarına rağmen PKK'nın tabela değiştirmiş hali olan Suriye Demokratik Güçleri eliyle başta Haseke, Halep Kırsalı ve Rakka olmak üzere Suriye'nin birçok bölgesinde tehcir, yağma ve toplu katliamlar yapıldı. DEAŞ'la yapılan arka plan ittifakları ve SDG eski sözcüsü terörist Silo'nun Türkiye'ye sığınması sonrası yaptığı açıklamalara bir ek olarak, ABD Özel Kuvvetler Komutanı'nın "SDG sadece tabela hilesiydi" şeklindeki itirafları, oynanan kirli senaryoyu günyüzüne çıkardı.

Silo, SDG'nin nasıl kurulduğunu, PYD/PKK'nın Suriye'nin kuzeyinden Akdeniz'e çıkış koridoru konusunda ABD'li yetkililerin neler söylediklerini, Rakka'dan DEAŞ'lıları tahliye anlaşmasının nasıl yapıldığını ve Türkiye'nin Karaçok operasyonunun sonuçları gibi bir dizi konuyu açıklığa kavuşturdu.

Silodan itiraflar “PYD/PKK, ABD onayı olmadan hiçbir hamle yapamaz. McGurk, (ABD öncülüğündeki Doğal Kararlılık Operasyonu Birleşik Ortak Görev Gücü Komutanı) General Townsend ve (ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı) CENTCOM komutanı Votel ile görüşmelere katıldım. ABD Dışişleri heyeti ile PKK, PYD, YPG arasında tam bir koordinasyon vardı.“ABD, SDG’nin PKK ile ilişkisi olmadığına dair açıklama yapmamızı istedi.”“Büyük bir ABD üssü inşa ettiler. Trump geldikten sonra tam destek aldık.” dedi. Ayrıca PKK, PYD, SDG’nin kuruluşundan bu yana ABD’nin silah ve mühimmat yardımı var. Bunları YPG’ye paraşütlerle atıyordu. SDG ilan edildikten sonra ABD’nin isteği üzerine Kürt unsuru zikredilmeden farklı isimler altında silah ve mühimmat yardımı yapıldı.Aralarında Deir ez Zor ve Haseke Arap aşiretlerinden militanların da yer aldığı yapı, PKK'nın Suriye kadrolarının katılımı ile 30 bin kişilik orduya dönüştürülecek. ABD'nin kara ve havadan sevkettiği tüm silah ve cephane de yeni tabela örgüte devredilecek. Yeni Suriye Ordusu'nun Komutanlığını Talaa yürütüyor. Pentagon, yeni paravan örgüt için Haseke ve Deir ez Zor'da eğitim ve lojistik karargahlar tahsis ettiğini ifade etti.

Türkiye ve Irak'tan Suriye'ye geçen çok sayıda PKK'lı terörist, kıyafetini değiştirerek YPG bünyesinde çatışmalara katılıyor.ABD neden Esed ile görüşüyor? Yakında Esed rejimi de bu terör grupları ile anlaşıp karşımıza çıkarlarsa şaşırmayalım.

Teröristlere askeri eğitimler, özel amaçlı kurulan bir kamplar, Tedaviler için sağlık merkezleri, İlk yardım ve hızlı cerrahi müdahalede istasyonları, buralarda Amerikalı ve Fransız sağlık ekiplerin bulundurulması, Ayrıca Amerkian, Alman, Fransız keskin nişancı eğitimi veren alçak askerler bunların her biri teröre desteklerin kanıtı değil mi? Basın yayın organlarımız neden bunları dünyaya çarşaf çarşaf sergilemiyor?Neden bunların terörist ülkeler olduğunu anlatamıyoruz? Ayrıca Türkiye bu ülkeleri BM, Nato gibi  uluslararası arenada deşifre etmeli! İnsan hakları mahkemesinde veya diğer uluslararası arenada sert reaksiyonlarını göstermeli en azından onların anlayacağı dilden dünyaya rezil etmeliyiz…

Türkiye haklı davasında neden yalnız bırakıldı!

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar