AK PARTİ VEKİL LİSTESİNİ KURTARAN ADAM!
Reklam
Yener ATLI

Yener ATLI

AK PARTİ VEKİL LİSTESİNİ KURTARAN ADAM!

YENİ sistem nedeniyle sonuçları hakkında tahmin yapabilmenin çok zor olduğu milletvekili genel seçimlerine tam 26 gün kaldı.

Seçim ikinci tura kalmazsa Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları, 25 Haziran pazartesi sabahı Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile tanışacak.

Bu seçimler aynı zamanda birçok “ilk”lere de sahne olacak!

Mesela Seyyar sandık uygulaması, 100 bin imzayla cumhurbaşkanı adaylığı, cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi için aynı gün sandığa gidilmesi gibi pek çok ilke sahne olacak 24 Haziran'daki seçimlerde ayrıca Türk siyasi tarihinde ilk kez resmi olarak siyasi partiler ittifak yaparak seçime giriyor.

Ben bunca yıllık yazın hayatımda siyaset konusunda şunu çok iyi öğrendim: “Siyasette, neden/sonuç hususunda kesin şu olur dememek gerektiği…”

Tıpkı dokuzuncu Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’in de dediği gibi; “Siyasette 24 saat çok uzun bir zamandır…”

AHMET ÖZDEMİR VAKASI

İŞTE Kahramanmaraş’ın da yakın siyasi tarihinde bir “Ahmet Özdemir vakası” yaşanmadı mı?

Bir gecede il başkanlığı makamı kuş misali elinden uçup gittiğinde kendi iç dünyasında neler yaşamıştı bilmiyoruz ama…

Bildiğimiz şu ki; Yakın zamanda bir il başkanı görevden el çektirilince başta kendi partilileri olmak üzere hemen her kesimin büyük üzüntüsüne sebep olabilen bir ikinci kişiyi en azından ben hatırlamıyorum.

Belli ki, il başkanlığı makamı bir gecede nedensiz bir şekilde elinden alınan Özdemir, gönül adamı olabilmişti.

Gördük ki, ne denli seviliyormuş. İnsanlar, sandalye masa yakmadılar ama sosyal medyayı adeta yıkmışlardı onun için…

O ise sosyal medya hesabından 6 Mart tarihinde gönül dostlarına şu mesajı vermişti:

“Biliyorum gönlümdekilerin birçoğunu yapamayacağım ama siz gönlümüzdesiniz ya, bu yeter bana. Benden uzakta ama çok yakınımda, elimi uzattığımda tutacak kadar yakın ama çok uzaklarda, hem dünümde, hem anımda, hem yarınımda; UNUTMAYIN sizinle yol yürümedik daha...”

Vakur duruşunu hiç bozmadı…

Küsüp bir kenara çekilmedi…

“Ben yoksam parti de yok” demedi…

Ve…

Ve bugün kalbinin gününü gördü ve lâyık olduğu yere aslanlar gibi gelip oturdu…

SON SÖZ: Bakın iddialıyım, Ak Parti listesinde Ahmet Özdemir olunca, insanlar bir çok eleştiriyi de içine attı, bu nedenle Mahir Ünal dışında 8 kişilik listedeki diğer adaylarda rahatladı…

AK PARTİ’NİN LİSTESİNDE BİR MİT YENİĞİ!

ASLINDA bugün bu konuyu da yazacaktık ancak yerimiz bittiği için sonraki yazımızda ele alalım ama kısaca bir tüyo verelim: Ak Parti’de aday olmak için sakal uzatma modası nereden, nasıl çıktığını okura sunacağız.

 

Ha bir de Kahramanmaraş merkez başta olmak üzere 11 ilçede, yani bir milyon küsür nüfusta, Ak Parti’nin kadın kollarında 1 tane bile milletvekilliği yapabilecek kapasitede biri neden yokmuş, bunu yorumlayacağız…

 

 

YATACAK YERİ YOK:

DİN TÜCCARLARI

Tuttukları orucu, kıldıkları namazı, yedikleri iftar sofralarını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak din tüccarlığı yapan cahiliye devri insanlarının…

 

YATACAK YERİ ÇOK:

DAĞDA MAHSUR KALAN KEÇİLER

Dağda mahsur kalan keçileri kurtarmak için canlarını tehlikeye atan Kahramanmaraş KADAK Dağcılık Ekibi Başkanı Said Kılıçsallayan ve diğer gönüllü kahramanların…

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar