YEDİKUYULAR’IN YOLU ÇAĞLAYANCERİT’TEN!
Reklam

YEDİKUYULAR’IN YOLU ÇAĞLAYANCERİT’TEN!

Adıyaman-Gölbaşı ve Malatya’dan kayak yapmak için Yedikuyular Kayak Merkezi’ne giden binlerce insanın araç navigasyon sisteminin Çağlayancerit üzerinden kestirme bir yol göstermesi nedeniyle Yedikuyular’a Çağlayancerit üzerinden ulaşım sağlamaya çalıştıkları öğrenildi.

16 Nisan 2018 - 09:56

Yedikuyular Kayak Merkezi’ni de içine alan Çağlayancerit-Kahramanmaraş arasındaki yaklaşık 50 kilometre uzunluğundaki alternatif yol, çevre illerden kayak yapmak için Kahramanmaraş’a gelenlerin ilgisini cezbediyor. Çağlayancerit ile Kahramanmaraş arasındaki en kestirme yol olan Yedikuyular yolunun virajlı olması nedeniyle ulaşımın meşakkatli olması bölge halkı tarafından daha önce sık sık dile getirildi ve alternatif yol için defalarca iyileştirme istendi. Ancak araç trafiği yoğunluğunun az olması ileri sürülerek bu yol için şimdiye kadar herhangi bir iyileştirme yapılmadı. Fakat Yedikuyular Kayak Merkezinin faaliyete geçmesiyle bu yola olan talep de ciddi oranda artış gösterdi ve araç trafiği yoğunluğu neredeyse 4 katına çıktı. Çağlayancerit halkı, il merkezine daha kısa sürede ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlamak için Yedikuyular ile ilçeleri arasındaki yolun, tünel ve köprülerle düzleştirilerek daha kullanışlı bir hale getirilmesini istiyor. Sadece Çağlayanceritliler değil Nurhak halkı ile Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Bertiz Bölgesinde yer alan yaklaşık 40 tane mahalle de bu yolda iyileştirmeler yapılmasını arzuluyor. Özellikle Kahramanmaraş’a 3 saatlik bir süreyle ulaşımını sağlayan Nurhak halkının, Çağlayancerit üzerinden Yedikuyular yolunu kullanmasıyla maksimum 1 saat gibi bir süreyle


Kahramanmaraş’a ulaşım sağlayacağı ifade ediliyor. Yaz mevsiminde gurbetçilerin de memleketlerine dönmesiyle bu yolu kullanacak insan sayısının minimum 250 bin düzeyinde olacağı kaydediliyor. Kahramanmaraş’ta Yedikuyular Kayak Merkezi’nin faaliyete geçmesiyle son bir yıl içinde şehre giren nüfus sayısında ciddi bir artış yaşandı. Yedikuyular ile Çağlayancerit ve Gölbaşı arasında yer alan alternatif yolun yapılmasıyla şehre giren nüfus oranının daha da artması ve bu artışın da Yedikuyular Kayak Merkezine yansıması bekleniyor. Kahramanmaraş’ta kış turizmini tek başına canlı tutan Yedikuyular Kayak Merkezi’ne gitmek isteyen insanlar daha şimdiden navigasyon cihazlarının da yönlendirmesiyle Çağlayancerit’i tercih ediyor. (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ İZLEDİ
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ...