YENİ KABİNE - HEYECAN
Reklam

YENİ KABİNE - HEYECAN

Cumhurbaşkanlığı Yeni Hükümet Sistemi resmen başlarken, İçlerinde siyaset dışından isimlerinde yer aldığı bakanlardan Kahramanmaraş iş dünyasının beklentileri fazla. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabineyi açıklamasından sonra iş dünyasında büyük atılımlar bekleniyor. Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi olarak Kahramanmaraşlı İş Adamlarının yeni kabine ile ilgili düşüncelerini sorduk.

13 Temmuz 2018 - 10:41 - Güncelleme: 14 Kasım 2018 - 08:58


Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mustafa Buluntu, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Başkanı Adnan Toprak ve Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı (KMESO) Ahmet Kuybu gazetemize değerlendirmelerde bulundu.


KMTSO Başkanı Serdar Zabun, Yeni yönetim sistemi ve yeni kabinenin önemli bir fırsat oluşturduğunu belirtirken, Ülkemizin temel sorunlarına çare olacağını söyledi. MÜSİAD Başkanı Mustafa Buluntu ise Türkiye’nin son 16 yılda kazanmış olduğu ivmeyi daha yukarı taşıyarak üretim, ihracat, yatırım ve büyüme rakamlarını, ülkemizin gelecek hedefleri doğrultusunda yükselteceğine inandığının belirtti.


TÜMSİAD Başkanı Adnan Toprak, Ekonominin de önünü açacak politikalarda hantallık yaşatan bürokrasiye dair boşluklar ortadan kaldırılmış olduğuna değinerek, ''Gerekli politikalar artık Meclis’in de desteği ile tek elden hazırlanacak ve yürütmeye konulacak. Yerli ve Milli sanayi hamlelerimiz daha ileriye taşınacak, enerji ve cari açık sorunlarını büyük oranda çözülecek'' dedi. KMESO Başkanı Ahmet Kuybu ise Türkiye ve Kahramanmaraş için büyüme, güçlenme vakti olduğunu söyledi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yükseköğretim Kalite Kurulu, Üniversitemizde Dış Değerlendirme Sürecini Tamamladı
Yükseköğretim Kalite Kurulu, Üniversitemizde Dış Değerlendirme...
YAZAR TOPCUOĞLU, KSÜ'DE
YAZAR TOPCUOĞLU, KSÜ'DE