Yeni yönetim nasıl olacak
Reklam

Yeni yönetim nasıl olacak

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen Meclis ve Meslek Komite üyelerinin seçimleri tamamlandı. Önümüzdeki günlerde toplanacak meclis üyelerinin Yönetim Kurulu üyesi olarak kimleri seçeceği merak konusu oldu. Zabun’un yönetiminde en az yüzde 50-60 arası değişim yapacağı öne sürüldü.

16 Nisan 2018 - 10:26

İş dünyasından

Birlik mesajı

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasında merakla beklenen seçimler sonuçlandı. Birlik ve Berberlik mesajlarının verildiği KMTSO’da 163 Meslek Komitesi ile 67 Meclis üyelerinin seçimi tamamlandı. Seçimde iş dünyası birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasında hizmet binasında gerçekleşen seçime üyelerde yoğun ilgi gösterdi. 3 bin 645 üye odada 4 yıl süreyle görev alacak ekibi seçmek için sandık başına gitti. Seçimlerde Boya Kasar Sanayi Meslek Komitesinden oyunu kullanan KMTSO Meclis Bakanı Hanifi Öksüz, iş dünyasını temsil eden en büyük kurum olan KMTSO’nun meclis başkanlığını yaptığını hatırlatarak salona birlik ve beraberlik havasının hâkim olduğunu söyledi.

DÖNÜŞÜMLÜ BAŞKANLIKLTA İLK GÖREV ZABUN’UN

Enerji Meslek Komitesinde oyunu kullanan KMTSO Başkanı Serdar Zabun ise sonuçların Kahramanmaraş’a hayırlı olsun temennisinde bulundu. Kahramanmaraş’ın en güzel şekilde temsil edecek arkadaşlarının çıkması temennisinde bulunan Zabun Kahramanmaraş’a hizmet için herkesin el ele burada birlikte çalıştıklarını dile getirdi. Dönüşümlü başkanlık sistemiyle iki yıl sonra KMTSO Başkanlığına gelecek isim olan İşadamı Şahin Balcıoğlu da yaptığı konuşmada; “Biz Kahramanmaraş için varız, kendimiz için olsaydık başkanlık yarışı olurdu. Başkanlık yarışını ben bıraktım. Başkan adayı olmak için çıktım ama başkan olmak için değil oda da bir şeyleri iyi yapmak, daha hızlı koşmak, Kahramanmaraş adına daha güzel şeyler vermek adına çıkmıştık. Sonunda birlikte beraberce bir şeyler yapılabileceğini, birlikte olmazsak bölüneceğimizi, parça parça olacağımızı konuştuk.” Dedi.


ÖKSÜZ BAŞKAN, KURTUL BAŞKANVEKİLİ OLACAK

Oyunu kullanan Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ise Türkiye’nin belli alanlarda Türkiye’de öncü sektör olduğuna vurgu yaptı. Debgici; “Kahramanmaraş Türkiye’de de öncü bir şehir olacak. Marka şehir olacak. Amacımız bu. Bu ortamı sağlayan tüm kardeşlerimize oy veren tüm insanımıza çok teşekkür ediyoruz. Birlik ve beraberlik içinde seçimler tamamlandı.” Dedi. Meslek komitesi ve meclis üyelerinin belirlenmesinin ardından KMTSO ilk oturumunu önümüzdeki gülerde yapacak. Meclis Üyelerinin içerisinden Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri seçilecek. Meclis Başkanlığına Hanifi Öksüz’ün devam etmesine kesin gözle bakılırken, Meclis Başkanvekilliğini ise İşadamı Kadir Kurtul’un seçilmesinin beklendiği öğrenildi. Bu arada Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek olan Serdar Zabun’un ise yönetim kurulu üyelerinin kim olacağı merak konusu oldu.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi odasında 3 bin 645 üye 4 yıl görev yapacak yeni Meclis ve Meslek Komite üyelerini seçti. Son dönemlere göre katılımın yoğun olması gözlerden kaçmadı. Dönüşümlü başkanlık sisteminin uygulamaya konulmasının ardından salona birlik ve beraberlik mesajları hâkim oldu.


YÖNETİMDE KİMLER OLACAĞI MERAK KONUSU OLDU

Tüm organların seçiminin tamamlandığı ve ara ara farklı listelerin de sunulduğu seçimlerde iş dünyasının dediği oldu. seçilen 67 Meclis üyesi ve 29 meslek grubunda 163 Meslek Komitesi üyesi önümüzdeki günlerde ilk toplantısını yapacak. 67 meclis üyesi içerisinden yürütme kurulunu seçecek. Edinilen bilgiye göre Meclis Başkanlığına Hanifi Öksüz’ün Meclis Başkanvekilliği görevine ise işadamı Abdulkadir Kurtul’un getirileceği öğrenildi. Dönüşümlü başkanlık sistemine göre ilk iki yıl KMTSO’ya başkanlık yapacak olan Serdar Zabun’un ise nasıl bir yönetim belirleyeceği merak konusu oldu.

EN İYİ HİZMETİ VERECEĞİZ

Oyunu kullanarak birlik ve beraberlik mesajı veren KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun sonuçların Kahramanmaraş’a hayırlı olsun temennisinde bulundu. Zabun, “ Umarım güzel bir neticeyle buradan Kahramanmaraş’ı temsil edecek şekilde arkadaşlarımızın temsil noktasında hakkını, yerini bulacaktır. Kahramanmaraş’ a hizmet için hepimiz, elele burada birlikte çalışıyoruz.

Önceki katılımlara göre yoğun görüyorum” dedi.


ÇOK İYİ BİR LİSTE OLDU

KMTSO Meclis Başkanı Hanifi Öksüz de iş dünyasını temsil eden en büyük ve en önemli kurum olan KMTSO’nun Meclis Başkanlığı görevini yürüttüğünü hatırlatarak şöyle konuştu, “Şimdi yeniden meclis üyelerini bu seçimle tespit edeceğiz. Burada çok önemli bir birlik beraberlik var. Tam demokratik bir ortamda üyelerimiz seçim yapmaktalar. Farklı listelerde olabiliyor. Biz zaten başkan adayı iki arkadaşımızla da birlikte burada el ele verdik, meclis seçiminde. Özellikle ben meclis başkanı olarak; mecliste gerçekten en önde gelen, en saygın mesleği en iyi bilen, arkadaşlarımın yer alması için büyük gayret gösterdim. Dolayısıyla birlik beraberlik için de gayet güzel bir liste hazırlandı. Şimdi bugün akşam; yeni meclisimizin üyeleri belli oldu.  Bundan sonrada meclis toplanıp; kendi aralarında meclis başkanını ve yönetim kurulunu, yönetim başkanlarını seçecekler.” Dedi.


BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZ BAŞARILI

Dönüşümlü başkanlık sistemine göre Zabun’un ardından ikinci yıl başkanlığa gelmesi beklenen işadamı Şahin Balcıoğlu da bazı dengeleri gözeterek bir liste hazırlamaya çalıştıklarını belirtti. Bir guruptan üç kişinin meclise girdiğini üçüncü kişinin ise beceriksiz ve başarısız anlamına gelmemesi gerektiğini dile getiren Balcıoğlu seçim sisteminin bu şekilde olduğunu anımsattı. Balcıoğlu, “Biz meslek komite üyelerimizin hepsini mecliste görmek istiyoruz. Özellikle listeleri yazarken arkadaşlarımızın çok ciddi şekilde empoze etmeye ve anlatmaya çalıştık. Biz Kahramanmaraş için varız, kendimiz için olsaydık başkanlık yarışı olurdu. Başkanlık yarışını ben bıraktım. Başkan adayı olmak için çıktım ama başkan olmak için değil oda da bir şeyleri iyi yapmak, daha hızlı koşmak, Kahramanmaraş adına daha güzel şeyler vermek adına çıkmıştık. Sonunda birlikte beraberce bir şeyler yapılabileceğini, birlikte olmazsak bölüneceğimizi, parça parça olacağımızı konuştuk. Bazen olur dendi, bazen olmaz dedik, ama bu süreçten sonra, böyle karar aldık. Bana inanan arkadaşlarım bilir; başkanlık hevesim olmamıştı. Kürsüde 17 yıl meclis başkanlığı yaptım ama ondan sonra Şahin Balcı olmak bana çok keyif vermiştir. Sağ olsun arkadaşlarımız gerekin ilgi ve hassasiyeti gösteriyorlar. Toparlamak istiyoruz hepimizin arzusu bu. Yapmak istediğimiz şey Kahramanmaraş için en iyisini yapmak. Tabi bundan hepimiz yararlanacağız. Yapılan her şey herkesin menfaatine. Daha huzurlu, daha mutlu, daha bol kazançlı ticaret mümkün. Kafamızdaki projelerin bir kısmını zaten basın toplantısında anlatmıştım. Anlattığımız projelerin fazlası dosyamızda ve kafamızda var. Dediğim gibi bunu birlikte yapmaya karar verdik. Doğrusunun bu olduğunu düşünüyoruz. Hep söylediğim şeyi her zaman söylüyorum. 17 yıl meclis kürsüsünden hep şu sözü söyledim; ‘biz birlikte olduğumuz her zaman ama her zaman her konuda başarılı oluruz.’ benim hatırladığım başarısız olduğum bir konu yok. Ama ne zaman ayrıldık ne zaman birbirimizden koptuysak o zaman maalesef biz hep yarım kaldık hep geri kaldık”

KAZANAN KAHRAMANMARAŞ OLACAKTIR

Oy kullanan Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici de her zaman birlik ve beraberlikle hareket edildiği zaman kazananın Kahramanmaraş olduğunu söyledi. Debgici şöyle konuştu, “Şehrimizin ön de gelen iş insanları, iş dünyasının değerli temsilcileri, her meslek grubundan, her alandan esnaflarımız, kardeşlerimiz bugün burada. Kahramanmaraş’ımızın birlik beraberliği her alanda olduğu gibi ticaret alanında da böyle. Beraberce bir seçim atmosferi var. Bugün ortam iyi. Değerli başkanlarımız buradalar sağ olsunlar bir emek veriliyor. Memleket için bir emek veriliyor.

HERKES İLİ İÇİN BİR ŞEYLER YAPMA TELAŞINDA

Biliyorsunuz dün çevre ve şehircilik çalıştayını yaptık. Önümüzdeki hafta kültür ve turizm çalıştayı var. Herkes Kahramanmaraş için bir şey yapmanın telaşında bugün ticaret ve sanayi odamız bugüne kadar geldiği gibi yine amaç aynı; Kahramanmaraş’ı daha iyiye taşıyabilmek. Bu zamana kadar görev yapmış tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yeni seçilecek kardeşlerimizle birlikte, meclis yönetimine de başarılar diliyoruz şimdiden.”

İşte yeni seçilen KMTSO Meclis Üyeleri; Nazlı Ceylan Balduk Kurtul, Mehmet Mümtaz Yüzbaşıoğlu, Saadet Deniz Arifioğlu, Mehmet Hanefi Öksüz, Bünyamin Dokumacı, Şahin Balcıoğlu, Uğur Kısakürek, Sami Kervancıoğlu, Ali Murat Dalkara, Muharrem Özşerbetçi, Tevfik Karaman, Kadir Gülkesen, Mikail Utlu, Fehmi Arıkan, Erhan Oğulmuş, Hüseyin Özdal, İsmail Dizlek, Ökkeş Kır, İrem Öksüz, Ahmet Gaffar Akarca, Abdurrahman Çakmak, Abdullah Şirikçi, Sermet Çuhadar, Alişan Arıkan, Selahaddin Fazıl Sandaloğlu, Mehmet Akın Öncül, Adnan Toprak, Alper Çinkay, Mehmet Arif Şirikçi, Ali Cilve, İsmail Gözüakça, Lütfi Sabancı, Mikdat Güzelbulut, Mustafa Pakdamar, Abdulhakim Ergin, Mehmet Fevzi Gerger, Oktay Ayranpınar, Hasan Çam, Ahmet Turan Küçükdağlı, Hacı Veli Ceyhan, Fatih Mehmet Şeker, Ahmet Kamil Şirikçi, Abdullah Deveboynu, Emine Yener, Ercan Aygün, Muharrem Görgel, Abdulkadir Kurtul, Haluk Şerbetçi, Osman Müdüroğlu, Mehmet Güzelbulut, Yavuz Yavuzkurt, Serdar Zabun, Mehmet Akif Gölcü, Ertuğrul Korkut Tanrıverdi, Mehmet Beşen, Mahmut Bayazıt, Murat İldeniz, Hasan Arif Sular, Ökkeş Arslan Şerefoğlu, Seyfi Moroğlu, Fürkan Bayazıt, Nevzat Toprak, Fatih Dinçer, Erdal Kanbur, Ramazan Tekinşen, Mustafa Buluntu, Süleyman Şenel

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ İZLEDİ
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ...