ADAY ADAYLARI DİKKAT !...

 Artık RecepTayyip Erdoğan'ın rüzgarı adaylara fazla tesir etmeyecek gibi gözüküyor. Çünküsandıklar ayrı.  Recep  Tayyip Erdoğan  ortaya koyduğu hareket kendi emeğidir. Bugünekadar sandıktan kendi gücü ile çıktı. İpi göğüsleyen kendisi oldu.  Listesinde yer alanlarda bundan faydalandı. Birçok aday yatarak  milletvekili oldu.

    Benim ümidim o kiRecep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olarak sandıktan çıkacaktır. Ama Ak Partidenaday olacaklar gecelerini gündüze katıp milletin gönlüne girmezlerse sandıktan çıkamazlar. Cumhurbaşkanlığısandığının Milletvekilleri sandığına çok fazla etkisi olmayacaktır.

    Keza Ak partikurmayları ve Recep Tayip Erdoğan yapacakları millet vekili listelerini çok iyi seçmelidir.  Halkın gönlüne giren adaylar listeye konmalıdır. 

    Ayrıca adaylarTBMM  de temsil yeteneği ve donanımı olankişiler listeye  alınmalı. Eğitimseviyesi yüksek , dil bilen yasamada etkili ve görüş bildirecek olan adaylara ihtiyaçvar. Türkiye eski Türkiye değil.

    Bu seçilecekmilletvekilleri mecliste mesai yapacak ve ülkeyi dünya devletleri seviyesinegelmesi için kafa yoracak kişiler olmalıdır.

     Bazı adayadayları beyanatlarında bir yerlerden izin aldıklarını vurguluyor. Bu doğrudeğil. Seçimler çantada keklik değil. Halkın oyunu almaya güvenenler aday olmalı. Artık icazetle milletvekiliolunmamalıdır. Hiçbir parti buna tevessül etmemelidir.

     Aday adaylarıtoplumun içine çıkarken kendilerine çekin düzen vermeli. Vatan kurtarankahraman edasına bürünmemeli. Kapris ve kibir içine girip bu  millete tepeden bakmayacak insanlara ihtiyacımız var.

     

YORUM EKLE

banner15