ADAY ADAYLARI DİKKAT !...


        Artık Recep Tayyip Erdoğan'ın rüzgarı adaylara fazla tesir etmeyecek gibi gözüküyor. Çünkü sandıklar ayrı.  Recep  Tayyip Erdoğan  ortaya koyduğu hareket kendi emeğidir. Bugüne kadar sandıktan kendi gücü ile çıktı. İpi göğüsleyen kendisi oldu.  Listesinde yer alanlarda bundan faydalandı. Bir çok aday yatarak  milletvekili oldu.

    Benim ümidim o ki Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olarak sandıktan çıkacaktır. Ama Ak Partiden aday olacaklar gecelerini gündüze katıp  milletin gönlüne girmezlerse sandıktan çıkamazlar. Cumhurbaşkanlığı sandığının Milletvekilleri sandığına çok fazla etkisi olmayacaktır. 

    Keza Ak parti kurmayları ve Recep Tayip Erdoğan  yapacakları millet vekili listelerini çok iyi seçmelidir.  Halkın gönlüne giren adaylar listeye konmalıdır.  

    Ayrıca adaylar TBMM  de temsil yeteneği ve donanımı olan kişiler listeye  alınmalı. Eğitim seviyesi yüksek , dil bilen yasamada etkili ve görüş bildirecek olan adaylara ihtiyaç var. Türkiye eski Türkiye değil. 

    Bu seçilecek milletvekilleri mecliste mesai yapacak ve ülkeyi dünya devletleri seviyesine gelmesi için kafa yoracak kişiler olmalıdır.

     Bazı aday adayları beyanatlarında bir yerlerden izin aldıklarını vurguluyor. Bu doğru değil. Seçimler çantada keklik değil.  Halkın oyunu almaya güvenenler aday olmalı. Artık icazetle milletvekili olunmamalıdır. Hiçbir parti buna tevessül etmemelidir. 

     Aday adayları toplumun içine çıkarken kendilerine çekin düzen vermeli. Vatan kurtaran kahraman edasına bürünmemeli. Kapris ve kibir içine girip bu  millete  tepeden bakmayacak insanlara ihtiyacımız var.

     

YORUM EKLE

banner15