AK PARTİ'NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Çeşitliansiklopedilerde ve sözlüklerde yer alan bilgilere göre şehremini (şehiremini), şehir emânetinin başında bulunan kimse yâni belediye başkanlarınaverilen bir ünvandır.

OsmanlıDevleti’nin yapısı içinde şehremini, sarayın ve devlete âit olan binaların tamir ve bakımını yaptıran,gerekli satın alma hizmetlerini yürüten kimsedir. Fatih Kanunnâmesi’ne göreşehremini genellikle Divân-ı Hümâyûn hocaları arasından görevlendirilen seçkinkimselerdi.

VEBALİ AĞIR VE ZOR BİR GÖREV

Günümüzde, vebali ağır olan buzor göreve talip olan şehremini yani belediye başkan adaylarımızı kutlamamızgerekir. Zira, görevde kaldıkları sürece o makamda, hak ve adalete riayetederek bir şehri yönetmek kolay bir iş değildir.

Adaletve Kalkınma Partisinden bu göreve talip olan Kahramanmaraş ilçeleri belediyebaşkan aday adaylarının bekleme süreci nihayet bitti, Cumartesi Günü Mehmet AkifKültür Merkezinde, Ak Parti Sözcüsü Sayın ÖmerÇELİK’in katılımıyla gerçekleşen merasimde isimleri açıklandı.

HEYECANIN OLDUĞU YERDEAKSAKLIKLAR OLABİLİR

Herzaman olduğu gibi iktidar partisi aday tanıtımları çok heyecanlı geçer. Butörenlerde ufak tefek bazı aksaklıklar çoğu zaman olur. Ancak bir demokrasibayramıdır. Kahramanmaraş tabiriyle, gevreğini içine bükmemiz gerekir diyedüşünüyorum.

Bilindiğiüzere Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hayrettin Güngör Bey, daha önce Cumhur Başkanımız tarafından ismi açıklanmışve çalışmalarına başlamıştı. Kendilerine başarılar diliyoruz. Seçildiğitakdirde, Kahramanmaraş’a artı yatırımlar ve hizmetler getireceğine inanıyoruz. 

ONİKİŞUBAT ADAYI, HANEFİMAHÇİÇEK

SayınHayrettin Göngör ile beraber çalışacak diğer ilçe belediye başkan adylarımızbelli oldu.  Onikişubat Belediye BaşkanAdaylığına yeniden Sayın Hanefi MAHÇİÇEKismi açıklandı. Bilindiği üzere Hanefi Mahçiçek, çalışkan, pratik ve çözümüreten bir yapısı var. Kültürel yatırımlara öncülük eden, bilhassa son dönemdeKahramanmaraş EXPO yatırım projesiyle ismini ön plana çıkarmış bir başkan.Yeniden seçildiğinde,  yeni dönemde yarımkalmış projelerini tamamlayacağını ve yeni atılımlar yapacağına inanıyoruz, tümekibine başarılar diliyoruz.

DULKADİROĞLU ADAYI, NECATİOKAY

Dulkadiroğluİlçe Belediye başkanlığına ise, Sayın NecatiOKAY Beyefendi yeniden aday gösterildiler. Necati Bey mütevazı kişiliğiyle,güzel işler başaran, Dulkadiroğlu ilçesine ekibiyle birlikte büyük yatırımlaryapan bir belediye başkanı. Necati Bey de kültürel alanda birçok hizmetler yaptı.Seçildiği takdirde yeni bir gayretle daha büyük hizmetlere imza atacağınaeminiz. Tüm ekibine buradan başarılar diliyoruz.

TÜRKOĞLU ADAYI, OSMAN OKUMUŞ

İlçeBelediye başkanlarımızdan, öne çıkan isimlerden biri de Sayın Osman Okumuş Bey. Onu anmadanedemeyeceğiz. Türkoğlu ilçemize büyük yatırımlar yapan, yaptıran, her zamanhalkıyla birlikte yan yana duran, hatta aday tanıtım merasiminde, ismiaçıklandığında, taraftarlarının büyük alkış alması karşısında Sayın Ömer Çelik “ Osman Okumuş’u benden daha çok alkışladınız!” diye latife yapması  dikkate değerdi. Seçildiği takdirde OsmanBey’in de daha büyük hizmetlere imza atacağına inanıyoruz. Tüm ekibinebaşarılar diliyoruz.

AKPARTİNİN DİĞER ADAYLARI

Akparti’nin ismini açıkladığı ilçe belediye başkan adayları  ise şu şekilde: Andırın: Ahmet Doğan, Afşin:M.Fatih Güven, Çağlayancerit: Hanefi Sarıaltun(MHP), Dulkadiroğlu: Necati Okay, Ekinözü: Bilal Eker, Elbistan: MehmetGürbüz, Göksun:H.Coşkun Aydın,Nurhak: (MHP adayı açıklanmadı), Onikişubat:Hanefi Mahçiçek, Pazarcık: İbrahim yılmazcan, Türkoğlu: Osman Okumuş. Hepsine ayrı ayrı başarı dileklerimizisunuyoruz.   

DİĞER PARTİLERİMİZ DE BUŞEHRE HİZMET İÇİN YARIŞACAKLAR

Elbette ki ismi açıklanmayanaday adayları arasında çok değerli isimler mevcuttu. Ancak siyasette her zamanbir kişiye bu görev verildiği için işin tabiatı budur. Geleneklerimizdeümitsizlik yoktur. Her şeyde bir hayır var diyerek, her zaman olduğu gibiadayların çevresinde halkalanarak el birliği ile seçimlere gideceklerini ümitediyoruz.

Ak Parti adayları gibi diğerpartilerimizin adayları da Kahramanmaraş’a hizmet etmek için yarış içindeolacaklarını biliyoruz. Çıktıkları bu yolda başarılar diliyoruz.

Selam ve sevgilerle.

 

 

YORUM EKLE

banner14

banner19

banner13

banner17