ALLAH İÇİN SEVMEYE DEVAM EDECEĞİZ

  Çok eskiden beri tanıdığım birarkadaşım,yakından tanıdığım,ülkü ocaklarından da bildiğim, manevi yönünün dekuvvetli olduğuna inandığım sevgili kardeşim Ejder GÖK  sosyal medyada bir söz paylaşmış.

      Söz şu:" BİR ŞEY OLDU,BU MEMLEKETTE KİMSE KİMSEYİ SEVMEZ OLDU"

      Bu tespitsiyasi cephede daha çok  yankı  buluyor . Ben bunu çok yaşadım. Yıllarca  aynı siyasi parti çatısıaltında bulunan bir çok insanın partileri değişince birbirlerine düşman kesiliyorlaradeta.

      Aynı siyasipartide iken  ailece görüşüyorlar.Yedikleri içtikleri ayrı gidiyor. Bütün zamanlarını beraber geçiriyorlar.  Ama bir vesile partileri ayrılıncabirbirlerini sevmiyorlar. Birbirleri hakkında, vatan haini de dahil , demediksöz kalmıyor.

    Akraba da olsa,hatta kardeşte olsa bu siyasi düşünce yüzünden birbiri ile konuşmayanlarvar.  Birbirleri aleyhine olmadık sözlersöylüyorlar. Biri birinin liderine ,öbürü ötekinin liderine olmadık hakaretlerediyorlar.

   Ben aklım yettigözümü ülkü ocaklarında açtım. Siyasi parti binalarına bile fazla gitmedim.1980 yılında 12 eylül ihtilalına  kadarÜlkü Yolu Başkanlığı da yaptım. Memuriyet hayatımı sürdürürken  1999 seçimlerine kadar ülkü ocaklarında eğitim  ve seminerler yaptım. Yüzlerce gence bayrak,vatan,devlet  ve millet sevgisi yanındaimanlı yaşama yollarını anlattım.

   Bütün bunları yaparken aklımızın ucundan  bir makam,mevki geçmedi. Bir menfaat sözkonusu değildi. Keza bu zamanda zaten MHP nin herhangi bir gücüde yoktu. Benzor zamanlarda oradaydım. Bazıları gibi menfaat sağlama şartları doğunca oradaolmadım.

   Nitekim MHP,DSP,ANAP Koalisyonu yapınca bazı arkadaşlar gibi bende  MHP 'den uzaklaştım. Yıllarca Ecevit'in  zulmüne maruz kalmış  ülkücüler adeta aşağılanarak iktidar solateslim edilmişti. Bu benim kanıma dokundu.

     Teferruatınagirmeyeceğim.  Recep Tayyip Erdoğan 'nınparti çalışmaları başladı. Ben İstanbul'dan gıyabında tanıdığım bugünküCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı  desteklemek geldi içimden.  2002 de yapılan seçimlerde,daha sonra da 2011seçimlerinde  milletvekili aday adayıoldum.

    Buradan nereyegeleceğim. Yıllarca beraber olduğumuz ,beraber yediğimiz içtiğimiz bazıkimseler selam vermez oldular.  Ama bensevdiğimi Allah için sevdiğim için selamımı da verdim. Sevmediğimi de  Allah için sevmedim.  Fakat bazı insanlar partileri din kabul etmişler.Gözü dönmüş. Yıllarca arkadaş olduğu insana hakaret edecek  hale düşmüş.

    Halbuki gözününönünde olanları görmüyor. Kendisinin mensubiyet duyduğu parti , başka parti ileberaber oluyor. İşbirliği yapıyor. Özel ilişkiler kuruyor.  MHP hiç uyuşmadığı halde  ANAP  vesolcu dediği ECEVİT ile beraber oldu.  MHP bugün hiçbir şarta gerek duymadan  AKparti ile beraber oldu. Ülkücü başka partiye gitmez diyenler Meral Akşener'inpeşine gitti. Daha önceki yıllarda Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu MHP den ayrılıp parti kurdu. Bazı ülkücüler ANAP, DYPve hatta CHP de bile yer aldı.  Demek kiparti din değil.Bir hizmet aracı olabilir. Kendini ispat etmek isteyenlerbulundukları  partide yer  bulamayınca ya başka partiye gidiyor. Yadayeni parti kuruyor.

 

    Öyleyse sadedegelelim. Parti için kimse ile kötü olmaya gerek yok. Bir kimseyi seveceksenAllah için sev. Sevmiyorsan Allah için sevme. Eğer inançlarımıza ve  milli hasletlerimize  aykırı hareket ediyorsa Allah için o insanı sevmeyiz.İşte  o kadar.

      Bu kısa tahliliparti yüzünden birbirlerini sevmeyenler  için yaptım. Ben Ejder kardeşimin  kaygısına katılıyorum. Mahkeme kadıya mülk değil. Kimse bulunduğu makamda ilelebetkalacak değil. Esas olan milli  ve insaniduruşu ortaya koymak.

     Biz vatanımızısevdik.Biz devletimizi sevdik. Biz milletimizi sevdik,biz bayrağımızı sevdik.Bizdinimiz İslamı sevdik. Ve bunları sevenleri sevdik. Kısaca biz Allah içinsevdik. Allah için sevmeye devam edeceğiz.

   

YORUM EKLE

banner15