3 Kişiye Önce Taciz Sonra Tecavüz Sonra Katliam Yaptı

3 Kişiye Önce Taciz Sonra Tecavüz Sonra Katliam Yaptı

Terörist değil, psikopat! Kameralar önünde taciz videosu…

Dün tramvayda ateş açarak 3 kişiyi öldürdü.

Hollanda'nın Utrecht kentindeki 24 Ekim Meydanı'nda düzenlenen silahlı saldırının faili olarak yakalanan şüpheli Gökmen Tanış'ı tanıyanlar basına konuştukça, yeni bilgiler ortaya çıkıyor.

Tanış'ın Hollanda'da yaşayan amcası Mahmut Tanış, yeğeninin yaptığı silahlı saldırıyla ilgili "Yeğenimin durumuna bakarak yaptığı saldırının bir terör saldırısı olma ihtimali düşük" dedi.

Amca Tanış, yeğeni ile uzun yıllar görüşmediğini belirterek,  saldırının “gönül işi”nden dolayı olabileceğini ifade etti.

Kayseri'de yaşayan Baba Mehmet Tanış da 10 yıl önce ayrıldığı ilk eşinden olan oğlu Tanış ile o zamandan beri görüşmediğini söyledi.

İlk eşinden ayrıldıktan sonra Türkiye'ye kesin dönüş yapan Tanış, "10  yıldır oğlumun kimlerle görüştüğünü bilmiyorum. Tanıdığım kadarı ile işten eve ve evden işe gidip gelen birisi ve böyle bir saldırı gerçekleştirecek birisi değil"  ifadesini kullandı.

Tanış, oğlunun 2007 yılında amcasının kızı ile bir evlilik yaptığı ve daha sonra ayrıldığını dile getirdi.

Zanlı Tanış'ın eski sevgilisi Angelique de Hollanda gazetesi Algemeen  Dagblad'a (AD) verdiği röportajda, "Saldırının onun dini ile ilgisi yok. O bir terörist değil, psikopat. Polisi bunun için çoğu kez uyardım. Keşke beni dinleselerdi" diye konuştu.

47 yaşındaki eski sevgili Angelique, “Ben bizzat Tanış hakkında suç duyurusunda bulundum, bana tecavüz etti. Tanış bir psikopat, uyuşturucu madde kullanıcısı. Ama asla bir terörist değil ancak her türlü suçu mevcut. Silahlı saldırısının ardında Tanış’ın şüpheli zanlı oluğunu duyar duymaz polise giderek koruma talebinde bulundum. Beni aradığından dolayı korkulu anlar yaşadım. Polis ise yardımcı olacağı yerde beni sorguya çekip, Tanış’ı ne kadar tanıyıp tanımadığımı sorguladı. Ben bir kurbanım, polisin bu duruşu beni üzdü ve bu utanç verici” ifadelerini de kullandı.

Gökmen Tanış’ın, 2011 yılında Amsterdam’da bir arkadaşıyla beraber Hollandalı bir muhabiri taciz ettiği de ortaya çıktı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane