Kan tüpleri kayıp mı oldu?

Kahramanmaraş'ta 11 aylık bebeğini hastaneye götüren Adem Yüksekoğlu, bebeğinden alınan 3 tüp kandan 2'sinin kayıp olduğunu iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Kan tüpleri kayıp mı oldu?

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Polikliniğine, 15 Nisan Pazartesi günü, 11 aylık bebekleri D.Y.'nin yüksek ateş ve kabızlık şikayetinden dolayı başvuran Yüksekoğlu ailesi, bebeklerinden kan alınırken 3 defa hemşire değiştirildiğini ve zorlukla alınan 3 tüp kandan 2'sinin kayıp olduğunu söyledi.

Baba Adem Yüksekoğlu, ''Doktor bizden bazı tahliller istedi ve Çocuk Acilinde bebeğime serum takılacağını söyledi. Bunun üzerine hemen eşim ve çocuğum ile birlikte Tıp Fakültesi Çocuk aciline gittik. Bebeğimden 3 tüp kan alındı. Kan alma esnasında hemşireler bebeğimin damar yolunu bulamadılar. Bebeğimin elinden ve ayağından 7-8 defa enjeksiyon girişi yaptılar. Hatta bu esnada 3 kere hemşire değişti ve 3 hemşire bebeğimin kolundan ve bacaklarından ayrı ayrı kan aldı. Daha sonra bebeğimden alınan 3 tüp kan laboratuara gönderildi'' dedi.

Sonuçlar için doktorun yanına gittiklerini belirten Yüksekoğlu, ''Doktor bize tahlil sonucunun sadece bir tanesinin gözüktüğünü diğerlerinin ekranda gözükmediğini söyledi ve bizi laboratuara yönlendirdi. Laboratuarda çalışan görevli kendilerine sadece bir tüp kan geldiğini söyledi. Hemşireler ise gönderdiklerini söylüyor. Ben çocuğumdan alınan 2 tüp kanın nereye gittiğini ve ne amaçla kullanıldığını bilmiyorum. Kan alma esnasında bebeğim çok acı çekti, el ve ayaklarında bu nedenden dolayı morluklar oluştu. Bu konuda tüm sorumlulardan şikayetçiyim'' diye konuştu.

Ardından bebeğin müşade odasına alınarak serum takıldığını belirten Baba Adem Yüksekoğlu, ''Serum bittikten sonra doktorun yanına gittik, bize tahlil sonucunun sadece bir tanesinin gözüktüğünü diğerlerinin ekranda gözükmediğini söyledi ve bizi laboratuara yönlendirdi. Orada çalışan görevli kendilerine sadece bir tüp kan geldiğini ve diğer iki tüp kanın kendilerine gelmediğini söyledi. Çocuk aciline tekrar gittim, tahlil sonuçlarından sadece bir tanesinin çıktığını diğer iki tüp kanın laboratuara gönderilmediğini söyledim. Çocuk acilinde çalışan ve bebeğimin kanını alan hemşire bana 'Biz gönderdik ben gidip laboratuara bakayım' dedi ve laboratuara gidip geldikten sonra bana alınan kanların laboratuarda olmadığını, ancak ısrarla kendilerinin laboratuara gönderdiğini hatta 3 tüp kanı aynı kapta gönderdiğini söyledi. Ben de kendisine 'bu kanlar nereye gider o zaman' diye sorduğumda hemşire bana 'yapacak bir şey yok' diye cevap verdi'' dedi.

Hastane yönetimine gidip durumu izah ettiğini belirten Yüksekoğlu, ''Başhekim yardımcısı ile görüştüm çocuk acilini ve laboratuarı aradı. Daha sonra da bana konuyu araştıracaklarını ve kamera kayıtlarına bakacaklarını söyledi. Ben çocuğumdan alınan 2 tüp kanın nereye gittiğini ve ne amaçla kullanıldığını bilmiyorum. Kan alma esnasında bebeğim çok acı çekti, el ve ayaklarında bu nedenden dolayı morluklar oluştu. Hemşireler ve çalışanlar ellerinde bulunan cep telefonlarına bakmaktan vatandaşla yeterince ilgilenmiyorlar. Tüm bu yaşananların sorumlularının bulunmasını istiyorum. Hepsinden şikayetçiyim. Cumhuriyet Başsavcılığına da, CİMER'e de şikayetimi ilettim'' diye konuştu.

HABER-FOTO: YAŞAR ERİKLİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15