Üvey amcası Tarafından tecavüz edilerek öldürüldü

1.5 yaşındaki Ecrin hakkında son dakika haberleri Müge Anlı'da ortaya çıkıyor. 22 gündür kayıp olan 1.5 yaşındaki Ecrin Kurnaz, Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı ailesiyle yaşadığı köyün yakınlarında ölü bulundu, Ecrin'in ayaklarında da kaybolduğu günkü ayakkabıları vardı.

Ecrin'i kim öldürdü? Müge Anlı ile Tatlı Sert programında ilk kez gündeme gelen Ecrin bebekten 22 gündür haber alınamıyordu, hem jandarma ekipleri hem de AFAD ekipleri tarafından hem köy hem de çevre yollar aranmıştı. Ecrin Kurnaz'ın ortadan kaybolmasıyla ilgili Müge Anlı son dakika bilgilerini ortaya çıkardı. Anne Sevcan Kurnaz, üvey baba Deniz Kurnaz, üvey amca Özkan Kurnaz'ın çelişkili ifadeleri ortalığı karıştırdı. Cesedin diğer parçaları da aranıyor. İşte Ecrin Kurnaz hakkında ortaya çıkan son dakika gelişmeleri...

1.5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'a ait olduğu iddia edilen ceset parçalarıyla ilgili ekipler inceleme yaptı. Evlerinin yakınlarındaki ormanlık alanda parçalanmış halde bulunan minik Ecrin'in kaderi tüm Türkiye'yi kederlendirdi. Ecrin'in annesi Sevcan Kurnaz, eşinin yeğeni Deniz Kurnaz ile yasak aşk yaşamış daha sonra eşi Cengiz Bey ölünce Deniz Kurnaz ile evlenmişti. Deniz ile kardeşi Özkan'ın arasında Sevcan'dan dolayı anlaşmazlıkların yaşandığı Özkan'ın bu nedenle Ecrin'i kaçırmış olabileceği iddialar arasında yer alıyor. Ecrin'in kaybolduğu saatlerde Özkan Kurnaz'ın 1-2 saat ortadan kaybolması da durumu farklı bir boyuta taşıyor. Vatandaşlar Ecrin'i kim öldürdü sorusunun cevabını arıyor...

Bugüne kadar birbirinden farklı kayıp çocukları, kayıp gençleri, yaşlıları bulan Müge Anlı ve ekibi Ecrin Kurnaz için de büyük kararlılıkla uğraşıyor. Aile içindeki çelişkili ifadeler sanki Ecrin'in bulunmasını istemiyorlar imajı yaratıyordu, öyle ki dünkü yayında Özkan Kurnaz ve Ecrin'in babaannesi Hacer Kurnaz, Ecrin'i şeytanların kaçırmış olabileceğini söyleyerek olayı bambaşka bir boyuta taşıdılar!

AYAKKABI AYRINTISI!

Samsun'un Vezirköprü ilçesi'nde 23 gündür kayıp olan 1.5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'ın cesedini Alancık Mahallesi'nde denetim yapan orman muhafaza memurları buldu. Memurlar, ormanlık arazideki dere yatağında önce küçük çocuğun ayakkabılarını farkettiler.

Edinilen bilgiye göre, dün saat 15.30 sıralarında, Ecrin'in kaybolduğu evin yaklaşık 5 kilometre uzağında Bağırsak Deresi mevkisinde orman muhafaza memurları tarafından ayakkabı ve elbise parçalarına rastlandı. Ormancıların ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma, olay yeri inceleme ve AFAD ekiplerinin yaptıkları arama çalışmasında Ecrin Kurnaz'a ait olduğu düşünülen ceset parçaları ve çocuk ayakkabıları bulundu. Kıyafetler ve ayakkabıların minik Ecrin'e ait olduğunu ailesi de teyit etti. Arama çalışmasında kafatası ve kemik parçalarının bulunduğu öğrenildi. Saat 22.00 sıralarında ara verilen arama çalışmasına bugün yeniden başlandı.

Gün ağarınca olay bölgesinin görüntüleri ortaya çıktı. Pınar yolu üzeri Bağırsak Deresi mevkisinde orman yolu güzergahında bulunan giysi ve ceset parçalarının buraya nasıl atıldığı yetkililerce araştırılıyor. Ayrıca bölgede AFAD'a ait kadavra köpeği Abrek ile cesedin diğer kayıp parçalarını arama çalışması yapılacak.

Mahalle sakinlerinden Hüseyin Çamurcu, "Ormancılar cesedi bulmuş. Yol üstünde ilk önce ayakkabı ve elbise parçalarını bulmuşlar. Daha sonra da ceset parçalarına rastlamışlar. Durumu jandarmaya bildirmişler. Şimdi de bölgede önlem alındı. Aramalara devam edilecekmiş" dedi.

DENETİM YAPAN EKİPLER BULDU!

Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri daha yakından baktıklarında ceset parçaları olduğunu gördüler. Bunun üzerine jandarmaya ihbarda bulundular. Olay yerine sevk edilen ekipler, dere yatağında parçalara ayrılmış olarak Ecrin'in cesedini buldular.

Olay yerinde yapılan incelemede bulunan ceset parçalarının evinin önünde oynarken kaybolan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'a ait olduğu tahmin ediliyor. Olay yerinde bulunan ayakkabının da Ecrin'in kaybolduğu gün ayağındaki ayakkabıları olduğu belirtildi.

"KIYAFETLERİ AİLE TEYİT ETTİ"

Olay hakkında bilgi veren Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, "Saat 15.30 civarında, çocuğun kaybolduğu evin 6 km uzağında orman muhafaza memurlarının çalışması vardı. Onlar orada bir çocuk ayakkabısı ve bir de elbise parçası buldular. Bunu haber verdiler. Bunun üzerine olay mahalline olay yeri inceleme, jandarma ve AFAD ekiplerini yönlendirdik. Bölgede yaptıkları aramalarda diğer ayakkabıyı ve başka elbise parçaları buldular. Bunları aile üyelerine gösterdik. Çocuğun ayakkabısı ve elbise parçası olduğunu söylediler. O bölgede yapılan aramalarda, kemik parçalarına ulaşıldı" diye konuştu.

CİNSEL İSTİSMAR EMARESİ VAR MI?

Ecrin'in parçalanmış cesedine otopsi yapılıyor. Küçük çocuğa ne olduğunu, nasıl öldürüldüğünü bu otopsi raporu ortaya çıkaracak. Minik Ecrin'in üvey amcası tarafından tecavüz edilerek öldürüldüğü iddiaları vardı.

Ecrin Kurnaz'ın üvey amcası Özkan Kurnaz'ın telefonundan çıkan internet aramalarının görüntüsü herkesi şok etmişti. Özkan'ın telefonunda cinsel içerikli sitelere giriş yaptığı ve yenge, kız kardeş gibi ensest içerikleri aradığı ortaya çıktı. Müge Anlı'da ortaya çıkarılan bu durumun sonucunda herkesin aklına aynı soru geldi... Minik Ecrin bebeğin otopsi sonucundan sonra her şey ortaya çıkacak...

KEMİK PARÇALARI ADLİ TIPA GÖNDERİLDİ

Bulunan kemik parçalarının adli tıpa gönderildiğini belirten Kaymakam Kurnaz, "Kimlik tespiti adli tıp raporu sonucunda netleşecek. Şu anda çocuğundur demiyoruz. Fakat bulunan elbise parçaları ve ayakkabı aile fertlerine gösterildi. Çocuğa ait olduğunu teyit ettiler. Kemiklerin çocuğa ait olup olmadığının net bir tespiti için adli tıpa gönderildi" şeklinde konuştu.

MİNİK ECRİN'İN CESEDİ KÖYE 1 KM UZAKLIKTA BULUNDU

Ceset parçaları yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Ceset parçalarının bulunduğu dere yatağı ile Ecrin'in kaybolduğu evin arasında 1 kilometre mesafe olduğu belirlendi.

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis de küçük kızın cansız bedeninin evlerinin uzağındaki ormanlık alandaki dere yatağında bulunduğunu belirterek üzgün olduklarını söyledi.

SAVCILIK AÇIKLAMASI

Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada ise şu bilgiler verildi:

"Kişiyi hürriyetinden alıkoyma ve kasten adam öldürme' suçlarına ilişkin olarak soruşturmaya devam edilmekte olup, evinin 6 kilometre ötesinde çocuk ayakkabısı bulunması üzerine, ayakkabının kaybolan çocuğun ayakkabısı ile aynı vasıflara haiz olması nedeniyle, tespit edilen bölgede arama tarama faaliyetlerine başlanılmıştır. Arama çalışmaları neticesinde dere yatağının kenarında benzer yaşlarda bir çocuğa ait olduğu tahmin edilen kafatası ve dağınık halde kemikler bulunmuş olup, tespit edilen kemiklerin kaybolan çocuğa ait olup olmadığı hususunda, olay yeri inceleme işlemleri cumhuriyet savcısı huzurunda devam etmektedir."

7 Mayıs'ta Alancık Mahallesi'ndeki evinin önünde oynarken kaybolan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz 22 gündür aranıyordu.

KAYNAK:SABAH

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15