Yayalara kırmızı ışık uyarısı yapıldı

Kahramanmaraş'ta trafik ekipleri tarafından yaya öncelikli trafik uygulaması kapsamında yayalara kırmızı ışık uyarısı yapıldı.

Yayalara kırmızı ışık uyarısı yapıldı

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Atatürk Bulvarı üzerinde, yayalara yönelik kırmızı ışık uygulaması yapıldı. Kırmızı ışıkta geçen yayalar uyarılarak, broşür dağıtıldı. Işıklı yaya geçitlerinde kırmızı yanarken geçen yayalara 108 TL ceza kesileceği vurgulandı.

Trafik ekipleri, kırmızı ışıkta geçen yayalara, geçitleri nasıl kullanması gerektiğini hususunda bilgiler verdi. Yayalarda uygulamadan memnuniyetlerini dile getirdi. Uygulamayla birlikte yaya geçitlerinden daha emniyetli geçtiğini söyleyen Abdullah Özbolat, ''Bu uygulama olmasaydı, araba duracak mı? geçsem mi geçmesem mi? tereddütte kalıyordun. Şimdi herkes kurallara uyunca emniyetli bir şekilde geçiyoruz'' ifadelerini kullandı.  

Önceden çocuklarıyla karşıdan karşıya geçerken zorlandıklarını belirten Fatma Kutaz, ''Şimdi daha rahat oldu. Sürücülerin bize yol vermesi, ışıklara uyulması iyi oldu'' dedi. Fatma Yağmur, ''Bundan sonra daha dikkat edeceğim. Karşıdan karşıya ışıklara çok dikkat etmiyordum. Araçlar duruyorsa geçiyordum. Artık ışıkları da kontrol edeceğim'' diye konuştu. 

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15