BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARININ PROJELERİ

31 Mart 2019 da yapılacak olan Mahalli seçimlerde adaylar meydana çıktı. Herkesin bir projesi var. Bir çok vaatlerle vatandaşın arasında dolaşıyorlar.

    Bazı söyledikleri projeler doğrudan vatandaşı alakadar etmiyor. Belki uzun vade de şehre bir katkısı olabilir. Ama her şey insan içindir. İnsanın olmadığı yerde yapılan yatırımların bir faydası yok. Her şey şerefini insandan alır.

     Çok büyük projelere çok büyük bütçeler ayrılıyor.  Bu projelerin ihaleleri  devlete  büyük yük getiriyor. Belediye bütçelerini sarsıyor. Fakat halka yansıyan yönleri çok az hatta hiç yok.

    Belediye Başkan adayları  şehir sakinlerine bedava su içirebilecek projeler üzerinde çalışmalı. Bunun için su kaynakları üzerine yapılacak olan elektrik santrallerinden elektrik  üretip vatandaşa suyu bedava içirebilir.  Bedava olmasa bile çok cüzü ,sembolik bir ücret ile su içirebilir.

     Bir sürü araziler bomboş duruyor. Güneş enerjisinden elektrik üretip vatandaşa çok ucuz elektrik  verecek projeler üzerinde çalışma yapılmalıdır.

    Rüzgar enerjisinden elektrik üretecek projeler yapılmalıdır. Şimdi insanlarımızın bunlara çok ihtiyacı var.  Su ve elektrik  yaşamanın can damarı haline gelmiştir. Bunları  çok ucuza ,hatta bedavaya getirecek projeler geliştirilmelidir.

     Yol,köprü başta gelen problemlerdir. Trafiği rahatlatacak projeler üzerinde durulmalıdır.Öğrencilerin okullarına rahatça gidebilecek ulaşım projelerine ihtiyaç vardır.

     İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Vaatleriniz insanın mutluluğu için olmalıdır.

YORUM EKLE

banner15