BELEDİYE BAŞKANI HALKA TEPEDEN BAKMAZ

    Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, 40belediye Başkan adayını açıklarken önemli bir konuya işaret etti : "Başkan halka tepeden bakamaz."

    Türkiye de yaşayan insanlarımızın özlemduyduğu bir  haslettir. Maalesef tevazuhasletlerimizi  unuttuk. Bazı Belediye başkanlarıseçildikten sonra  halktan uzaklaşıyor.

    Bu sıkıntıyı Kahramanmaraşlılarda yaşamışlardır. Kulaklarımıza  geliyor.Başkandan randevu  istedim alamadım.  Riyasete çıktım bekledim  bekledim görüşemedim gibi serzenişler.

     Belediyebaşkanları halk ile iç içe olmak zorunda. Halkın derdini anlatacağı tek merciBelediye başkanlarıdır.

    Kurumsal olarakişleyen belediyeler zaten bir ekip olarak işlerini yürütür. Planlamasınıyapabilen belediye başkalarının halkı ile olmaktan başka bence bir işi olmaz.

    Süreklitoplantı,sürekli arka odalarda gizli görüşmeler de neyin nesi ? Halkın seçtiğiidare şeffaf olmalı. Kapılar ardına kadar açık olmalı.

    Planlar mesaidışında da yapılabilir. Protokol ,görüşmeler vs. vatandaşın önüne gelemez. Güvenlik,asayiş,sağlık ve çeşitli devlet işleri valilik tarafından yürütülüyor.

    Belediyelerdoğrudan doğruya halka hizmet kurumudur.  Bire bir hizmetyeridir.

    Halka tepedenbakma yeri değildir. Vatandaşın vergileri ile iş yapılıyor. Adaletli olunmalıdır.Adil olmayan idarecilerin sonu hüsran olur. Adil olmayan belediye başkanı iyiinsan değildir.

   BüyükşehirBelediye Başkan adayı sayın  HayrettinGüngör inşallah halka tepeden bakmaz. Destek isteyen sivil toplum kuruşları,okullar,muhtarlıklar ve fertlere eşit muamele yapacağına dair kanaatimiz var.Hayrettin Güngör'ün de açıklaması bu yönde: " Bir makama değil, hizmetetalip olduk.Birleştirici olacağız,oy değil gönül almaya çalışacağız."Diyor.

    İnşallahKahramanmaraşlılar hak ettiği yönetimi yaşar. Şehrimiz her güzelliğe layıktır.

    HayrettinGüngör umarım  kırılan gönülleri  alır. Halktan uzak bir belediyecilik olmasınistemiyoruz. Dağları ben yarattım psikoloji toplumu üzüyor. İnsan ne oldum dememeli,ne olacağım demeli.

    Hiçbir makamkimseye baki değildir. Meşhur bir söz var. " Mahkeme kadıya mülkdeğildir."  Her insan bulunduğu veyaelde ettiği makamı bir gün  bırakacaktır.

   Sayın HayrettinGüngör'e  çıktığı bu hizmet kervanındakolaylıklar dilerim. Hayırlı olsun.

YORUM EKLE

banner15