BELEDİYECİLERİMİZ ve OYUN ALANLARI( PARKLARIMIZ) 1

  Malumunuzbahar geldi ve ardından da yaz, bize: “Merhaba!” diyecek. Bundan dolayıdır kibizlerin teminatı ve hatta sigortamız olan minik nesillerimiz için şehrimizdebulunan bütün semtlerdeki park ve oyun alanlarının bir güzel elden geçmesi,temizlenip tekrardan onarılması gereken alanlarımız var ne yazık ki…

                Bukonuda özellikle büyüklerimizin ve gençlerimizin çok büyük bir fonksiyonuvardır ve onlara büyük bir görev düşmektedir; çünkü bu parklarımızda her türlüyiyecek- içecek kullanıldıktan sonra bunların temizliği yapılmayıp yerlerde camkırıkları, yemek atıkları, kağıt, pet şişeler gibi çeşitli malzemelerinatıkları gelişi güzel atılmakta olup nahoş bir durum arz etmektedir görünüşitibarıyla maalesef.

                Bununiçindir ki çevremize ve çevre kirliliğine karşı her birimiz fert olarak gereklive zorunlu olarak gördüğüm bu hassasiyeti - davranışımızı – layıkıyla yerinegetirmeliyiz. Aksi takdirde önünü alamayacağımız çeşitli sorunlarla karşıkarşıya kalacağız.

                Ülkemizadına olsun, memleketimiz adına olsun iyi bir gelecek ve güzel bir yaşam alanıbırakmak istiyorsak nesillerimize; öncelikle kendi evimizden, sokağımızdan,mahallemizden ve semtimizden başlamalıyız çevre düzenine ve temizliğine.

                Unutmamalıyızki: “Temizlik imandandır.” Dinimizin de ön gördüğü ve üzerinde durduğu bu mevzuçok mühimdir ve bunu görmemezlikten gelemeyiz. İnsanlık adına da yakışmayan birdurumdur.

                Herbahar ayları ve yaz ayları geldiğinde biz büyükler olarak gençlerimize ve küçüklerimizebu konuda gerekli bilgiyi verip aşılamalıyız. Çevre temizliğine ve düzeninedikkat etmeliyiz.

                Bunuyaparken de tabii ki en büyük destekçimiz ve güvendiğimiz kurum ise gece gündüzdemeden çalışan belediyecilerimizdir; lakin her şeyi de onlardan beklemeyip bizkullanıcılar olarak temiz tutmalıyız ve sahip çıkmalıyız. Gereken hassasiyetigöstermede ısrarcı ve kararlı olmalıyız. Yoksa bugün için temiz bulduğumumekanı kirletirsek yarın ve sonraki günlerde ve haftalarda görsel açıdan vesağlık bakımından iyi olmayan manzaralarla karşılaşabiliriz.

                Buradanözellikle belediyecilerimizden istirhamım özellikle her bahar aylarında bu gibiyerlerimizin çevre ve düzeninin yanı sıra temizlik ve emniyet açısından da elealarak gerekli çalışmaların yapılmasını istiyorum. İstiyorum; çünkü minikyavrularımız için oyun ve yaşam alanı tehlike arz etmektedir. Şimdidenteşekkürlerimi bildirir ve çalışmalarında kolaylıklar dilerim belediyecilerimize.

(devam edecek…)  

               

                 

YORUM EKLE

banner15