BU EĞİTİM SİSTEMİNDE BİR AKSAKLIK VAR !

    Hergün çeşitli tv  kanallarında ve yazılıbasında haberler yüreğimizi yakıyor. Gün geçmiyor ki cinayet haberleri ileuyanmayalım. Hatta bazen bugün işallah cinayet haberi vermezler  diye dua ediyoruz.

    Toplumugerer,ümitsizlik olur düşüncesi ile bu yazıyı uzun zamandan beri yazmadım.Sorumluluk duygusu içimi kemiriyor. Üzüntüden  uykularım kaçıyor. Bir eğitimci -yazar  olarak "bizim bu eğitim sistemimizdeeksik tarafımız  nedir ? Hata bizöğretmenler de mi, yoksa müfredatta ı ?" diye sorguluyorum kendimi.

   Zoruma gidiyor.Biz yüzde 99 'u Müslüman ,üstelik Türk toplumunun çoğunluk teşkil ettiği birülkede yaşıyoruz.

      Evlat anasınıöldürüyor. Evlat babasını öldürüyor.Baba evladını öldürüyor. Kardeş kardeşiöldürüyor. Erkek eşine işkence yapıyor. Eşine kızgın maşa ile  işkence yapan erkek  var. Çocuk cinayetlerialmış başını gidiyor. Çocuk tecavüzleri,çocuk cinayetleri, çocuk istismarcıları, kadın katilleri. Kadın tecavüzcüleri. Erkek tecavüzcüleri . Kapkaççılar,kundaklamalar,sahteilaç reçetesi yazanlar,Doktor katilleri. Hırsızlığın her türlüsü. Cinayetlerinher türlüsü. Her milletten  insanın atkoşturduğu  bir ülke olduk. Baskınlar,yolsuzluklar,kaçakçılık,uyuşturucu çetesi,rüşvetler,mafya eylemleri,çetecilik almış başınıgidiyor.Sahte öğretim görevlisi,hain hakim,savcı,hain general hepsi bu ülkedevar.

   Kimin eli kimincebinde. At izi it izine karışmış. Adaletten,hukuktan herkes şikayetçi.

   Bu topraklardaFeto,PKK,DEAŞ,Adnan Oktar gibi din istismarcı örgütler devlete sızmış.Ajanlarülkemizde cirit atıyor. Haberimiz olmamış.Cumhurbaşkanı,başbakan,bakanlar,belediye başkanları milletvekilleri,bürokratlar,müsteşarlar,mit,orduvelhasıl herkes kandırılmış.

    Düşündüm de bukadar olumsuzluk yapan insanlar bu milli eğitim çarkından çıkıyor.Yani bizöğretenlerin elinde çıkmış.

   Bu işte biraksaklık var. Emekler boşa gidiyor.  Eğitimde bir noksanımız var. Yeni hükümetanlayışında bu konular için bakanlarımızın kafa yorması gerekecektir. Ateşdüştüğü yeri yakar. Birçok ana- baba kan ağlıyor.  Ateş sizinde ocağınıza düşmeden etkili  tedbirler alın. Özellikle Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya SELÇUK Beye    çok iş düşüyor. Biz eğitimciler olarak  elimizi taşın altına koymaya hazırız.

    Eğitim camiasıharekete geçirilmeli. Öğretmenler ne istiyorlar, ne yaparsak bu sıkıntıları yokederiz. ?

    

YORUM EKLE

banner15