BÜYÜK REİS YARIN İLİMİZDE

Kahramanmaraş Ak Partiyle hep barışık olarak bilinir. Bunu yalnız sözde değil özde de kabul eder. Bunun karşılığı olarak hiç düşünmeden hiçbir beklentisi olmadan kimseden de akıl almadan kendi iradesini sandığa yansıtır.  Ak Parti kurulmadan öncede Kahramanmaraş, merhum Necmettin Erbakan‘ın Refah partisine destek verdi.

O yıllarda Ali Sezal’la ilk kez belediye başkanlığını kazanmıştı!  

İstanbul Belediye Başkanı olarak Kahramanmaraş’a gelen Sayın Recep Tayyip Erdoğan Kıbrıs meydanına gelerek o yıl halka seslenmiş ve epeyce kalabalık toplamıştı!

Kahramanmaraş, o yıldan bu yana hem Erdoğan’la hem de partisiyle bağını koparmadı.

Başbakan olduğu süreçte çok kez Kahramanmaraş’a gelen Recep Tayyip Erdoğan her gelişinde gördüğü mahşeri kalabalık karşında “ Ben buraya geldiğimde moral buluyorum. Burası benim için çok önem verdiğim ilerin başında gelmektedir “sözlerini tekrarlar.

Her gelişinde on binlere hitap eden Erdoğan, bu kez Partili Cumhurbaşkanı olarak ilimizin konuğu olacaktır.

2014 yıllında yapılan Yerel seçimlerde Kahramanmaraş’ın büyükşehir kapsamına alınmasıyla Cumhuriyet döneminden daha fazla yatırım almaya başladı. 11 ilçe 650 mahalle yeniden imar edildi. Merkezde ve ilçelerde yapılan yatırımlar her geçen gün kendisini göstermeye başladı. Alt geçitler, viyadükler ve birçok sosyal tesis hayata geçti. Tahmin ediyorum, 31 Martta yapılacak yerel seçimlerde birçok yatırım tamamlanmış olacaktır. Ulaşım, kültür, eğitim, turizm ve sağlıkta da hiç görmediği kadar yatırımları elde etti. İlimize bundan sonrada kentsel dönüşüm kaldığı yerden devam edecektir.  

Diğer taraftan;  Cumhurbaşkanımızın gelişi bizim için çok önem teşkil etmekte. Yukarıda bahsettiğimiz gibi Kahramanmaraş Büyükşehir olduktan sonra çok büyük gelişmelere imza attı. Ancak “Ömür biter yol bitmez “diye bir atasözü var. Ne kadar yatırım yaparsanız yapınız ihtiyaçlar bitmez bir yenisine gerek duyulur.  Göksun yolunun büyük bölümü yapıldı. Diğer kalanı yapılmaya devam ediyor. Hava alanının yeni terminal binası yapılarak daha modern hale geldi. Kayak merkezi yoğun bir şekilde cazibe merkezi oldu. Teleferik konusunun mutlaka Yedi kuyulara kadar götürülmesi, Germenica’nın bir an önce turizme kazandırılması gerekecek. Teleferik konusu ve Germenicia tarihi yer altı şehrinin yerel imkânlarla hayata geçmesi mümkün değil. Mutlaka devletin el atması ile olacak bir konudur. Diğer eksikliklerimizin büyük kısmı Büyükşehir ve diğer ilçe belediyeleri tarafından gideriliyor. Ak Parti genel başkan yardımcısı ve Kahramanmaraş milletvekili Mahir Ünal, başta esnaf ziyaretleri olmak üzere birçok ziyaretleri gerçekleştiriyor. Her gittiği yerde halkın sıkıntılarını dinliyor ve not aldırıyor. Buda halkın hoşuna gidiyor. Bu kadar yakından ilgili olması da oldukça puan topluyor. Krizden etkilenen esnafın dertlerine çare olmaya çalışıyor. Büyük bir sabırla sıkıntıları dinliyor, gönülleri almaya çalışıyor. Çünkü insanları birebir ilgi istiyor. Son zamanlarda Ak Parti ve yöneticileri bu konuya önem veriyor. Hafta içerisinde ilimize gelen Sanayi ve teknoloji bakanı Mustafa Varank ‘ta esnaf ziyaretlerinde bulundu. Akşam’da Ticaret ve Sanayi odasında iş adamlarıyla bir araya gelerek sorunları dinledi. Cumartesi günüde “Büyük Reis” Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamak ve miting Müftülük meydanında hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.  

YORUM EKLE

banner15