BÜYÜK VE KÜÇÜK ŞEYTANI TAŞLADIK MI

Ahmet Doğan İlbeykardeşimizin(Yeni Akit’teki) köşe yazılarını dikkatli okuyorum, kaleminesağlık, zaman zamanda takdirlerimi ifade ediyorum. Esasen, Kahramanmaraşlı tümköşe yazarlarının da takipçisiyim. Çünkü, gerçekten kaliteli yazılaryazıyorlar. Bu vesile ile tüm köşe yazarlarımıza da buradan sevgilerimi vetakdirlerimi iletiyorum…

İlbey kardeşimiz haftabaşında Hac’dan gelenler okusun, “ Hacım hoş geldin! başlıklı bir yazı kalemealmış. Yazısında, yaşadığımız hadiseler karşısında müslümanların çok duyarlı vebilinçli olmaları gerektiğini vurguladıktan sonra, Suudi idarecilerine çatmış.  Sonra Türkiye Yazarlar Birliği Şeref BaşkanıD. Mehmet Doğan’ın bu konuda kaleme aldığı: “  Suud krallarına buğzetmeyen, şeytan taşlarkenAmerikan uşağı bu güruhu “göz önüne getirmeyen” diyerek. Hacılara “Hacım hoşgeldin!” başlıklı ibretlik bir sitemnâmeyi köşesine taşımış.  

Kendisi, “Hacca giden ve gelen her kişi bu dokunaklı yazının vermekistediği mesajı ve şuuru idrak etmeli!” diyor. Yazının bir kısmı paylaşıp,sonra yorumumuza geçelim inşallah!

 

HACIM HOŞ GELDİN!

Hac farizası varlıklıMüslümana mahsus. Ciddi bir meblağ ödeyip kutsal topraklara gittin, “keremli”Mekke’yi, “aydınlık” Medine’yi ziyaret ettin. Kâbe’yi tavaf ettin, Safa-Mervearasında say yaptın, Arafat’a çıktın, vakfeye durdun, şeytanları taşladın…Medine’deAziz Peygamberimiz, Adı güzel kendi güzel Hz.Muhammed’in kabrini uzaktan temaşaeyledin…Mescid-i Nebevî’de namaz kıldın…

Herşey iyi hoş da, yediğiniçtiğin senin olsun; mukaddesbeldelerde başka neler gördün?

Mekke hâlâ keremli mi, Medinehâlâ münevver mi?

Avrupa’nın, Amerika’nın meşhur otel zincirlerininışıklı tabelalarını Harem-i Şerif’in burnunun dibinde görmek sizi mes’ud ettimi?

Harem-i Şerif’in kapılarında,geçitlerinde Suud krallarının isimlerini gördün, peki Peygamber Efendimizin(sav),dört halifesinin isimlerine rastladığınoldu mu?

Kaldığınız otellerde Suudkırallarının resimlerini seri halinde seyrü temaşa ettin mi? Hz. Muhammed’in,reşid halifelerinin resimleri(isimleri olacaktı galiba) yokken, Suudkrallarının bed çehrelerinin her yerde görülmesini nasıl yorumladın?

Siz mukaddes beldelerde hacfarizasını yerine getirirken Filistin’de Siyonist zalimlerin ne kadar masumMüslümanın kanına girdiğinden haberiniz oldu mu? Değil sivil halk, küçücük bebeklerin katledildiğini duydun mu?Duysa idin, tavaf sırasında kalbin titrer, vücudun dalgalanırdı.

Kudüs’de ABD operasyonununSuud Krallarının tasvibi ile yapıldığını hiç aklından geçirdin mi?

Arkasında namaz kıldığın Kâbeimamlarından birinin ABD’nin azılı İslâm düşmanı başkanı Tramp’a dua etiğinibiliyor muydun? Kâbe imamının/imamlarının şu sıralar ABD’nin ekonomiksaldırıları karşısında zor günler geçiren Türkiye için dua ettiğine şahid oldunmu?

Hiçbir Suud’lu yetkilininmazlumların lehine tek söz sarfettiğine dair bir bilgin var mı?

Daha ötesi, Suudların Suriyeiç kavgası sürerken mağdur olan bir tek ferdi ülkesine kabul etmediğini,Halep’te, Hama’da, Şam’da mazlum sivil halkın katledilmesi karşısında kılınıkıpırdatmadığını biliyor muydun?

Filistin’de mazlumMüslümanlar katledilirken Suud müftülerinin İsrail’le savaşın caiz olmadığınadair açıklamasını işitmiş miydin?

Hepsi bir tarafa, tam da senhaccederken, Suud kralının PKK’nın Suriye uzantısı PYD’ye 100 milyon dolarbağışladığından haberin oldu mu?

Ey hacı! Eğer bunlardanbîhaber haccettiysen, hoş gittin boş geldin! Hac sırf ferdî bir ibadet değildir, toplu bir ibadettir; milyonlarcaMüslümanın birbiriyle kenetlenmesini gerektiren bir farizadır. Hacda böyle birkenetlenmeye, kaynaşmaya şahid oldun mu?

 Ey hacı, şeytan taşlarken Suud krallarınıgözünün önüne getirmediysen, Kâbe’de dua ederken bunların saltanatlarının yerleyeksan olmasını Allah’tan dilemediysen, düşün ve kendine dön! Tövbe istiğfaret!”

Yazıyı okuduk birlikte, hacınınşuurlu olması gerektiğini vurgulamış, dostlarımız. İçeriğine katılmamak mümkündeğil ancak, şunu da unutmayalım. Gerek Mekke ve gerekse Medineli MüslümanlarTürkleri çok seviyorlar. Diyeceğim şuki, Suud yöneticileri ile bizleri seven ensarı birbirinden ayırt etmek gerek. Şuursuzidarecileri bu vesile ile kınıyoruz. Elbette Müslümanlar bilinçliolmalı, zalime karşı dilsiz şeytan olmamalı, bunun içinde Diyanete büyükgörevler düşüyor, hacılarımız en az 6 ay seminerlerden geçirilmeli ve son söz, kendi şeytanını taşlayamayanlar, diğerşeytanlar üzerinde tesir bırakamazlar.

Peki kalın sağlıcakla. 

YORUM EKLE

banner15