ÇALIŞTAYLARA HAZIR MIYIZ,HAZIRLIKLIMIYIZ

Kıymetli okurlarımMahir Ünal bakanımızın ilimiz siyaset ve bürokrasisine kazandırdığı en önemlikazanımlardan birisi de bakanların ve üst düzey bürokratlarında katılımları ilegerçekleştirilen çalıştaylardır. 

Geride kalan zamandabir çok çalıştaylar yapıldı,raporlar hazırlandı,sunumlaryapıldı,büyüklü,küçüklü bir çok sorun bu şekilde en üst seviyede gündemegetirildi ve masaya yatırıldı. 

İşte bu bağlamda benbu çalıştayları önemsediğimi ve sayın Bakanımız Mahir ÜNAL 'a özelteşekkürlerimi buradan kendim ve kentim adına iletiyorum.

Bence teşhissorunların çözümünün yarısıdır,bu çalıştaylara hem sivil toplum kuruluşları hemde  bürokrasi ayağı çok iyi hazırlanıyor,ortaya bugüne kadar çıkmayançözüm önerileri de çıkıyor.

Bu fırsatların iyideğerlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum,tabi bu sorunlarımızın yerelde veAnkara düzeyinde çözülmesi gereken bölümleri vardır.

İlimizde çalıştaylaroluyor da noluyor sorusuna gelince, burada en büyük görev tam bir görev veproje adamı olduğuna inandığım  ilimiz valisi  sayınVahdettin Özkan beyefendiye düşmektedir.

Sayın valimizinilimizin ilgili bürokratları ve çözümdeki ortak kurum ve kuruluşlarınsorumlularına  hatırlatıp periyodik olarak  gelinenaşamaları takip etmesi hem bürokrasiyi işler hale getirir,hem de kamuoyu ilepaylaşması kafalardaki sor işaretlerini ortadan kaldırır,kamuoyundaki kaygılarıgiderir.

Bu arada ilimizdeadeta kanayan yaraya dönüşen ,Aksu,sır barajı başta olmak üzere nehirlerden kirakmasını son günlerde özellikle yazılı ve internet medyasının yeniden gündemetaşıyorlar,büyük ihtimalle bu sorunlar bu çalıştaylara da taşınacaktır,gündemegetirilmediği takdirde beraberinde bir çok soru yine cevapsız kalacak ve kentingündemini meşgul etmeye devam edecektir.

Tabi çevre çalıştayıkadar Kültür ve Turizm calıştayı da merak ve heyecanla bekleniyor,bu konuda dakatılımcı sivil toplum kuruluşlarının da  söyleyecekleri olduğunudüşünüyorum.

Bugünkü yazımıAvrupalıların bizi bizden iyi anlattıkları "Türkler önce konuşmayautanıyorlar,sonra kavga etmeye utanmıyorlar" sözü ile bitirmekistiyorum,ancak buradan şunu hatırlatıyorum sorunsuz bir Kahramanmaraşgöstermek adına aman efendim sorunları söylemeye gerek yok,bakan beye ayıp olurmantığından hareket etmeyelim,çünkü sayın bakanlar sorunları dinlemeye veçözmeye geliyorlar. 

Sözün özü öncekonuşalım,sorunları dile getirelim ki sonra kavga etmeyelim ve konuşmadığımıziçin yıllarca aynı sorunları konuşmak zorunda kalmayalım.

Tekrar ifade ediyorumben çalıştayları önemsiyorum ve takdir ediyorum,sorunsuz ve yaşanabilir birkentte yaşamak dileği ile...

Emniyet TeşkilatımızınVe Polisimizin Haftasını Kutluyorum.

Vatan,millet,mukaddesat,cumhuriyet ve demokrasi uğruna fedai can etmekten sakınmayan,

aziz milletimizin canve mal emniyeti ile kamu huzurunu korumak amacıyla 24 saat görev başındakalarak fedakarlık gösteren şanlı Türk Polis Teşkilatımızın 173.kuruluşyıldönümünü ve polis haftasını kutluyorum.

Tüm bu değerler uğrunafedai can eden Aziz Şehitlerimize Allah'tan rahmet,Kahraman gazilerimize sağlık,görevi başında bizlerin huzuru için çalışan Kahraman Polislerimize başarılarve nice şanla,şerefle dolu yıllar diliyorum.

 

YORUM EKLE

banner22

banner19

banner34

banner37