ÇOK BİLİNMEYENLİ DENKLEM VE MARAŞ'TAKİ BELEDİYE BAŞKANI

ASLINDA bu yazının konusu, belediyeci birarkadaşımızın merak edip bana, “DulkadiroğluBelediye Başkanı Necati Okay, 2019’da tekrar aday gösterilir mi, gösterilmezmi?” diye sormasıyla aklımıza geldi.

 

Yıl 2017 ama arkadaş 2019’u soruyor bana…

 

Belli ki bir siyaset dehası merhum Süleyman Demirel’in, “siyasette 24 saat çok uzun bir zamandır”sözünü hiç duymamış!

 

Aslında genel olarak siyaset böyle amaMaraş siyaseti de daha bir farklı ve şu sıralar adeta “çok bilinmeyenli denklem” gibi…

 

“Sen” dedim, “çok bilinmeyenli denklemi bilir misin?”diye sordum, onu da bilmiyormuş…

 

Şöyle tarif ettim: “Birden fazla bilinmeyeni olan denklem. x, y, z’nin cirit attığı,birini buldun mu diğerlerinin de çorap söküğü gibi geldiği rivayet edilen şey.Lakin birini bulamadın mı yandın demektir…”

 

İlk baştakine değil, son cümleye takıldı: “O birini bulamazsak sonuna kadar biröngörüde bulunamayız o zaman…” dedi.

 

Önce bulunması gereken o “bir”i bulmak lazım “evet” dedim…

 

Yani?

 

Yanisi şu: “Necati Okay’ın tekrar aday gösterilip gösterilmeyeceği, önceBüyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un devam edip etmeyeceği ilebirinci dereceden alakalıdır…”

 

Bulduk mu şimdi o birini?

 

Daha anlaşılır ikinci yani?

 

NecatiOkay’ın devam edip etmeyeceği Fatih Mehmet Erkoç’la birinci derecedenilişkilidir!

 

Peki Erkoç 2019’da devam eder mi?

 

Bununda cevabını tek bir Allahın kulu verebilir, o da Cumhurbaşkanı ve Ak PartiGenel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır…

 

Nokta…

 

JOBS’TAN ZUCKBERG’E, ORADAN TAYLAN HOCAYA!

ONU ilk olarak birkaç yıl önce bir işadamının fabrikasını ziyaretimdegörmüştüm. Adı, Abdullah Taylan… Takkeli,cüppeli, sırma sakallı ve tahmin ediyorum aslında yaşı fazla olmasa da fizikigörünümünden dolayı dede gibi, güleç yüzlü, doğulu aksanıyla konuşan bir cemaat(veya tarikat her neyse) lideri. Şunu özellikle belirteyim, öyle itici birgörüntüsü yoktu, aksine sempatik tavırları vardı.

 

ÖzelKalem Müdürü, bana da telefon numarasını vermişti. Alman malı lüks, siyah Volkswagenmarka bir makam aracı var ama çoğunlukla makam yerine ön koltuğa oturmayıtercih ediyordu. Özel Kalem Müdürü arkadaş SteveJobs’ın, şirket kurucusu olduğu İphone (Apple)telefon kullanıyordu.

 

Sonrasosyal medyadan takibe başladım. Hesapları bizzat kendi mi yönetiyor bilmiyorumama hemen herkesin paylaşımına bir güzel yorum yapmayı da ihmal etmiyor, bir İslamicemaat önderi olarak, Mark Zuckberg’inFacebook sayfasını da çok etkin kullanıyor. (oğlu Raşid Taylan adına açılan hesapta)

 

Tabibunlar olumsuz bir eleştiri değil, aksine islami argümanları harfiyen uygulayanbiri olarak sahibi veya menşei Yahudi ya da Hristiyan demeden, kompleksyapmadan modern teknolojinin nimetlerini kullanıyor.

 

Şimdilerdebaşta belediyeler olmak üzere Kahramanmaraş işdünyasının da destekleriylemuhteşem bir külliye inşaatı ile uğraşıyorlar.

 

Şimdiburaya kadar olan bölüm işin biraz daha biyografik tarafı…

 

ASLINDA KÜLLİYEYE GİDESİM VAR DA!

BENİM asıl merak ettiğim taraf, Kahramanmaraş’ta milletvekillerindenbelediye başkanlarına kadar, bürokrasiden işdünyasına kadar çok kişi gidipdizinin dibine oturuyor ve duasını aldıklarını söylüyorlar.

 

Peki,neden akın akın bu hocanın duasını almaya gidiyorlar?

 

Eleştirdiğimsanılmasın, bilmek istiyorum ve bir hikmeti varsa bende feyz alayım diyorum.

 

Tamamensafiyane duygularla merak ettiklerim şunlar:

 

- Bu hocaefendi Kahramanmaraş’a ne zaman,nereden geldi?

 

- Arkasında çok büyük bir oy kitlesi falanvar da o nedenle mi politikacılar sürekli duasını almaya gidiyorlar?

 

- Mesela din adamı olarak Sarayaltı Camiiimamı Hacı Ali Günebakan’dan veya Maraş Müftüsü Celal Sürgeç’ten daha mı çokfazla din bilgisine sahip?

 

- Büyük bir tarikatın Maraş’tagörevlendirilmiş üst düzey din bilgini midir?

 

ESPRİ DİPNOTU:Aslında bu soruların yanıtını yanına, Külliyeye gidip alasım varda işte benöyle bağdaş kurarak oturamam, gidenler zikir çekiyor veya islami jargonda birşeyler yapıyorlarsa ben bunları da bilmem, o nedenle hocaefendi n’oolur yanıtıyazılı veya sözlü gönder. (Tabi yanıtverme lüzumu hissederse)

 

 

YATACAKYERİ YOK:

ÜMMET VE HAYVANLAR

Kur’an-ı Kerim’de “Yeryüzünde yürüyen hayvanlar ve ikikanadıyla uçan kuşlardan ne varsa, hepsi ancak sizin gibi ümmettir. Biz okitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. Nihayet (hepsi) toplanıp Rablerininhuzuruna getirilecektir.” diyor. Buna rağmen sokaktaki hayvanlar içinkılını kıpırdatmayan sözde Müslümanlar! Gerçekten yatacak yeriniz yok!

 

YATACAKYERİ ÇOK:

ÇİÇEK ÇOCUKLAR VE DOWN

Adına genel olarakDown Sendromlu çocuklar dedikleri, benim ise “Çiçek Çocuklar” dediğim ve Allahın bizlere hediyesi olduğunainandığım çocukların için kurulan bir STK var: Dernek Kahramanmaraş DownSendromu… Derneğin başta başkanı olan ZeynepYerhan Hanım olmak bütün yöneticileri öylesine özverili çalışmalar yapıyorki, sosyal medyada her etkinlik haberinde hepsine dua ediyorum… Allah sizlerdenrazı olsun…

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLE

banner22

banner19

banner34

banner37