Araç sahiplerine bir kötü haber daha! Zam üstüne zam

Araç sahiplerine bir kötü haber daha! Zam üstüne zam

Türkiye'de, akaryakıt fiyatları belirlenirken, Brent petrol ve uluslararası piyasalarda ürün fiyatlarındaki değişim (motorin ve benzin) ve dolar kuru hareketleri göz önünde bulunduruluyor. Bu hareketler kapsamında benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren zam yapılacağı ifade edildi. Ayrıca bu zammın pompa fiyatlarına yansıtılacağı belirtildi.

Benzin fiyatına 15 kuruş zam geliyor. Artışın, bu gece pompa fiyatlarına yansıtılması bekleniyor.

Habertürk'ün haberine göre, Türkiye'de, akaryakıt fiyatları belirlenirken, Brent petrol ve uluslararası piyasalarda ürün fiyatlarındaki değişim (motorin ve benzin) ve dolar kuru hareketleri göz önünde bulunduruluyor.

Benzinin ton fiyatı, uluslararası piyasalarda 600 dolara dayandı. Dolar kurunda yukarı yönlü bir hareket söz konusu. Kur, 5 TL 45 kuruş üzerini zorluyor.

Bu gelişmeler, benzinde 15 kuruş zammı gündeme getirdi. İstanbul'da benzinin litresi zamdan sonra 6.55 - 6.60 TL arasına çıkacak. Gerek benzin gerekse de motorin zamları, bir süreden bu yana pazartesiyi salıya bağlayan gece yapılıyor. Bu artışın da hafta başında pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor.

Kaynak: https://www.kamupersoneli.net/ekonomi/arac-sahiplerine-kotu-haber-benzinin-litresine-zam-geliyor-h69359.html

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15