Deprem tahmini yine tuttu! Türkiye'de o bölgeleri uyardı

Deprem tahmini yine tuttu! Türkiye'de o bölgeleri uyardı

Geçtiğimiz hafta Türkiye'yi deprem için uyaran yeni nesil deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets tekrar uyardı.

Deprem tahminleri doğru çıkan yeni nesil deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets geçtiğimiz hafta Türkiye'de yakın tarihte yüksek sismik faaliyet beklediği bölgeleri açıklamıştı.

Hoogerbeets'in internet sitesinde paylaştığı bilgi ve videolara göre 13 ila 17 Mart arası yaşanacak olan çeşitli gezegen dizilimleri sebebiyle Dünya'nın yer kabuğu sismik olarak normalden çok daha faal olacaktı.

Hoogerbeets, Rusya'nın Kamçatka ve Japonya''nın açıklarında yer alan bölgede yakın zamanda oldukça büyük depremin meydana gelebileceği ve Türkiye'nin özellikle Akdeniz ve Ege kıyılarının da yer aldığı Avrasya deprem hattında sismik faaliyetlerin daha aktif olacağı konusunda uyarılarda bulunmuştu.

Hoogerbeets'in Türkiye tahmini doğru çıktı ve bugün merkez üssü Denizli, Acıpayam olan 5.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Tahmini yine doğru çıkan Hoogerbeets 19 Mart tarihinde yeni bir video yayınladı ve videoda 20 ila 21 Mart tarihlerinde 5-6 şiddetinde deprem olacağını söyledi.

19 Mart tarihindeki videoda 20-21 Mart uyarısının Denizli'de meydana gelen depremle kesişmesi dikkatleri tekrar Hoogerbeets'e çevirdi.

23 Mart'a kadar herhangi bir gezegen dizilimi olmadığını söyleyen Hoogerbeets, mart ayının son haftasında Dünya, Merkür ve Neptün'in hizalanacağını belirtti.

Geçtiğimiz hafta Türkiye'yi deprem için uyaran yeni nesil deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets tekrar uyardı.

25 Mart ve 28 Mart arasındaki gezegen dizilimlerine dikkat çeken Hoogerbets yine Türkiye'yi uyardı.

Hoogerbets, Doğu ve Orta Anadolu'daki sismik faaliyetlerden bahsetti ve bu bölgelerde hareketlilik yaşanabileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15