​​​​​​​Mahçiçek “expo bir dünya projesi”

Haberin Detayı İçin Tıklayınız.

​​​​​​​Mahçiçek “expo bir dünya projesi”

EXPO 2023’ü Gazetemize anlatan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “EXPO 2023 için hem uluslararası alanda hem de Türkiye bağlamında çok ciddi tanıtımlar yapacağız. Dolayısıyla Kahramanmaraş bir dünya kenti olacak, en az 50 ülke Kahramanmaraş’a gelecek” dedi.

Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi Genel Koordinatör Mehmet Yüzbaşıoğlu, Genel Müdürü Pınar Yüzbaşıoğlu, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Faruk Aktemur, Yazı İşleri Müdürü İlker Yiyen, Muhabirlerimizden Yaşar Erikli, Ömer Faruk Salman ve Sevilay Yumşak’ın katılımı ile birlikte hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Ziyaretten duyduğu Memnuniyeti anlatan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş’ı 2023 yılında dünyanın merkezi yapacak EXPO projesini de anlattı.

“HAYAL GİBİ, RÜYA GİBİ BİR PROJE”

Dünyanın en önemli uluslararası organizasyonlardan biri olan EXPO’nun bütün detaylarını Gazetemiz’e aktaran Başkan Mahçiçek, "192 gün sürecek etkinliğin Kahramanmaraş’a milyonlarca turisti getireceğini belirtti. Kahramanmaraş’a kalıcı bir şey ne olabilir. Bizde bir kompleks var Gaziantep’te şu oluyor, Kayseri’de bu oluyor. Öyle bir proje üretmeliyiz ki artık o kompleksten kurtulmalıyız. Antep’te olmayan Kayseri’de olmayan bir şey ve Türkiye’de Antalya’dan sonra 2. EXPO olarak bizim mukayese ederken geride olduğumuz konuları geride bıraktık. Artık Kahramanmaraş Gaziantep’in önünde çünkü EXPO’su var. EXPO bir dünya projesi Kayserinin de Adana’nın da önünde dolayısıyla artık eskisi gibi değiliz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 19:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 5 ay Önce

s.n başkan tebrik ediyoruz lakin bu ev ve arsa fiyatları uçuyor buna bir çözümünüz var mı ?

SIRADAKİ HABER

banner15