Suriye Milli Ordusu Barış Pınarı Harekatı'nda 93 şehit verdi

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne Barış Pınarı Harekatı’nda destek veren Suriye Mili Ordusu’ndan 93 asker operasyonlarda şehit düştü, 357 asker yaralandı.

Suriye Milli Ordusu Barış Pınarı Harekatı'nda 93 şehit verdi

Barış Pınarı Harekatı’nda Mehmetçik ile omuz omuza savaşan Suriye Milli Ordusu’ndan (SMO) 93 asker şehit oldu, 357’si yaralandı.

SMO askerleri, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı bölgesinde arama tarama faaliyetlerine devam ediyor.

Teröristlerle şiddetli çatışmalara girdiler

Daha önceki adı Özgür Suriye Ordusu olan SMO güçleri, güvenlik çalışmalarında teröristlerin tuzakladığı çok sayıda bomba etkisiz hale getirilirken, YPG/PKK’nın kullandığı tünelleri dikkatle aramayı sürdürüyor.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, Suriye Milli Ordusu, teröristlerle şiddetli çatışmalara girdiği harekat süresince toplam 93 şehit verdi, 357 askeri yaralandı.

Erdoğan ve Çavuşoğlu’ndan takdir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Ekim’de yaptığı konuşmasında SMO'nun "gerçekten kahramanca bir mücadeleyle terör örgütünün yerleşim yerlerinden temizlenmesinde büyük başarılar gösterdiğini" söylemişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da yaptığı değerlendirmede, ”Suriye Milli Ordusu önceki harekatlarda da bu harekatta da çok büyük katkı sağlamıştır." ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2019, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15