Türkiye düşmanı The Guardian akla hayale gelmeyecek iftiralarla yine saldırıya geçti

Haberin Detayı İçin Tıklayınız.

Türkiye düşmanı The Guardian akla hayale gelmeyecek iftiralarla yine saldırıya geçti

Her fırsatta Türkiye karşıtı haberlere imza atan The Guardian gazetesi, yayımladığı son yazıda Türkiye ve Başkan Erdoğan'a yönelik akla hayale gelmeyecek iftiralara yer verdi. FETÖ ve PKK argümanlarıyla dolu yazıda Afrin'de etnik temizlik yapıldığı iddia ediliyor.

Emperyalistlerin ve sömürgecilerin en büyük propaganda araçlarından The Guardian gazetesi, Türkiye Cumhuriyeti ve onun Başkan’ı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı savaşa en ön safta katılma kararı almış. Bunun Türkiye’nin Venezuela’da yapılmaya çalışılan darbeye karşı Maduro’nun yanında durmasından hemen sonraya denk gelmesi ise hiç de şaşırtıcı değil.

Guardian’da bugün yayınlanan “Amerika’nın Kürt Müttefikleri NATO Tarafından Yok Edilme Riski ile Karşı Karşıya” isimli yazı, kara propaganda savaşının her türlü kirli argümanını içeriyor.

FETÖ ve PKK argümanlarını doldurmuşlar

Yazıda son on yıldır Türkiye aleyhine üretilen her türlü malzemeyi görmek mümkün. Bu malzemelerin bir kısmı açıkça FETÖ’ye ait iken bir kısmı ise PKK argümanlarından oluşuyor. Diğerleri ise daha önce de pek çok kere karşılaştığımız Batı’da üretilmiş ve kullanılmış argümanlar.

Yazıda Türkiye’nin Afrin’e “Hardcore İslamist Auxiliaries” desteği ile girdiği belirtilmiş ki; bu kavram doğrudan DEAŞ’ı çağrıştırıyor. Yazıda okuyucuya Türkiye’nin DEAŞ ile çalıştığı izlenimi verilmek isteniyor.

Kaynak verilmeyen çirkin iddialar

Yazının hemen devamında yüz bin kişinin Afrin’i terketmek zorunda kaldığı, bölge halkına tecavüz edildiği, işkence yapıldığı ve sivillerin öldürüldüğü iddia edilmiş. Makalede bu çıkarımlar için hiçbir kaynak gösterilmemiş sadece YPG terör örgütünün yatıp kalktığı yalanlar, onların ağzından aynen yayınlanmış.

Başkan Erdoğan’a diktatör iftirası

Bir sonraki paragrafta ise Erdoğan’dan “Görevdeki diktatör” diye bahsedilmiş. Başkan Erdoğan’a bu yakıştırma Batı’nın uzun süredir ısıttığı ve yurt içinde özellikle FETÖ’cülerin yerleştirmeye çalıştığı bir algı operasyonu. Türkiye’nin NATO’ya bağımlı olduğu yalanı

Makale demek için bin şahit gereken bu propaganda yazısı hiçbir araştırma yapılmadan yazılmış. Türkiye’nin Afrin’de kullandığı silahların tamamen NATO tarafından tedarik edildiği, Türkiye’nin bunlara bağımlı olduğu iddia edilmiş.

Oysa gayet iyi biliyoruz ki Afrin’de kullanılan silahlar çok büyük oranda yerli üretim ve Türkiye’nin bu alandaki bağımlılığı her gün daha da azalıyor.

“Türk Ordusu çok kötü durumda”

Yazının sonraki paragrafı daha ilginç. Yukarıdaki ifadeleri kullanan yazar Türkiye için üzülüyor sanırsınız. Yazar, ordu içerisine sızmış olan FETÖ’cü sözde askerlerin ordudan temizlenmiş olması ve hapiste olmasından dolayı Türk Ordusu’nun çok kötü durumda olduğunu iddia etmiş.

Oysa herkes Türk Ordusu’nun hem Ege ve Akdeniz’deki faaliyetleri hem de Suriye’de doğrudan müdahil olması ile ne kadar aktif ve güçlü olduğunu görüyor.

Trump’a dokundurmadan geçmiyor

Bir sonraki paragrafta bu yazıyı bir PKK ya da FETÖ terör örgütü üyesi yazsa ancak bu kadar yazar diyebileceğiniz ifadeler kullanılıyor. Yazar Ayn’el Arab’daki teröristlerin, NATO silahları olmasa Türkiye’yi rahatça engelleyebileceğini iddia ediyor.

Bir sonraki paragrafta ise makalenin amacı iyice açık ediliyor. Gazete, yerleşik düzenin kendisine en büyük tehlike olarak gördüğü Trump’a dokundurmadan geçemiyor. YPG’ye anti tank füzelerinin verilmeyeceği sözünden dolayı Trump’ı açıkça suçluyor.

Afrin’de etnik temizlik iddiası

Gazete, bu defa Türkiye’nin Afrin’de etnik temizlik yaptığı iddia ediyor. Daha önce kullandıkları sivillerin öldürüldüğü iddiasının nasıl etnik temizliğe dönüştüğünü ise ne okuyucu ne de makaleyi yazanlar anlamamıştır.

Paragrafın devamında ise FETÖ izleri yeniden beliriyor ve Türkiye’de on binlerce gazeteci, öğretmen, parlamenterin hapishanede olduğu iddiası vurgulanıyor.

Mültecilere makinalı tüfek ile ateş açma yalanı

Makale gittikçe daha da çirkinleşiyor ve akla hayale gelmeyen yalanlar sıralanmaya devam ediyor. Bu defa ise Türkiye’nin sınırlarda mültecilere makinalı tüfek ile ateş açtığı yalanı söyleniyor. Tabi ki diğer yalanlar gibi bunun içinde hiçbir kaynak gösterilmiyor.

Gazete Paris’te ki DEAŞ saldırısını düzenleyenler ile Türkiye’nin beraber çalıştığı algısı oluşturmaya çalışıyor. Böyle saçma bir iddiaya PKK’lı ve FETÖ’cü azılı Türkiye düşmanları bile şapka çıkarır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15