DUVAR YAZILARI

 Duvarlarayazılan yazılar ciddi olarak  görüntü  kirliliği teşkil ediyor.  Son zamanlarda şehrin muhtelifyerlerinde  apartman duvarlarına veyaihata duvarlarına gerek siyasi,gerek reklam amaçlı,gerekse sosyal içerikliyazılar yazıldığını gözlemliyoruz.

    Geçenlerde  ziyaretime hem mahallemden çocuklukarkadaşım,hem de emekli  milli eğitimmüfettişi Hacı Bayram Beşçocuk gelmişti. Konuyu  Hacı Bayram Bey açtı.  Duvar yazılarından rahatsızlığını dilegetirdi. Köşende yazar mısın dedi.  Buyazılar hem maddi,hem de manevi olarak şehrimize  zarar veriyor. Kahramanmaraşlı olarak üzüntüduyuyorum diye serzenişte de bulundu. Yetkili birimler bu konuları takip etmeli. Şehrimizi kirli gösteriyor,diye de ekledi.

    Ben de butespite katıldım. Seçim sathı malinde duvarlarımıza ,olur olmaz yerlere afişlerasılacaktır. Parti bayrakları ile çevre donatılacaktır.  Özellikle parti görevlileri bu konuda birazhassas olmalıdır. İş yerlerini rahatsız edecek şekilde afiş veya parti bayrağıasılmamalıdır. Zaten bildiğim kadarı ile bir kısım  cadde ve yerlere afiş veya parti bayrağıasmak yasaktır.

   Belediyelerimizin  sorumlubirimleri bu konuyu takip etmeli.  Çevretemizliğinden sorumlu dairelerin görevlileri şehri  gezipeksiklikleri bizzat tespit etmeli.

    Vatandaşmuhatap  bulamıyor. Genel olarak verilenirtibat telefonlarına ulaşılamıyor. Ben de şahit oldum. Arama yapıyorsunuz.Karşınıza tele sekreter çıkıyor. Numaralar sayıyor. Sonra santral bağlıyorum,diyor. Santral çalıyor. Ama bakmıyorlar. Bu uzayıp gidiyor. Her kurumda yetkiliamirler  kendi telefonlarını lütfen birdenesinler.  Buna valilik,adliye,millieğitim,belediye,kaski ,telefon şebekeleri vs. Bütün birim amirleri ayda bir deolsa santral telefonlarını arayıp bir deneme yapsınlar. Vatandaş bu telefonsantrallerinden rahatsız . 

    Ben azyazdım  ,siz çok anlayın…!

    

  

YORUM EKLE

banner15