E DÖNÜŞÜM

 2008yılında Elektronik Fatura Kayıt Sistemi (EFKS)’nin devreye girmesinin ardındanMüşteri İletişim Yönetimi (CCM) uygulamalarını e-Fatura çözümleriyle entegreeden Digital Planet, Türkiye’de faaliyet gösteren 81 Özel Entegratör şirket arasındabu iki hizmeti birlikte sunan tek firma olarak Türkiye’nin dijitalleşmesürecinde şirketlere daha fazla hız ve kolaylıklar sağlıyor.


15 yılı aşkın süredir, şirketlerin müşterileri için oluşturdukları fatura,kredi kartı ekstresi, sigorta poliçesi gibi dokümanların kişiye özel birşekilde hazırlanmasını sağlayan CCM uygulamalarını sunan ve bu konuda pazaraöncülük eden Digital Planet, şirketlerin dijital çağa hızla adapte olmalarınısağlayarak, Türkiye’nin dijitalleşme hedefine de katkı sağlıyor. e-Dönüşümhizmetleri ile  CCM uygulamalarını bütünleşik ve entegre şekildekullanan Digital Planet, aynı zamanda bu iki çözümü birlikte sunabilen tek ÖzelEntegratör firma olma özelliğine de sahip.

Özellikleson kullanıcıya hizmet veren telekom, banka, sigortacılık ve enerjisektörlerinde oldukça önemli bir çözüm olan CCM uygulamalarının müşteriler veşirketlere sunduğu avantajları aktaranDigital Planet Satış ve PazarlamaGenel Müdür Yardımcısı Evren Demirbaşoğlu “CCM çözümlerimiz hemşirketlere hem de şirketlerden hizmet alan müşterilere faydalar sunuyor.Şirketler; CCM’i kullanarak yüksek hızda aynı anda farklı formatlarda dokümanoluşturabiliyor, bu dokümanları farklı iletişim kanallarıyla (web, çağrımerkezi, e-mail, baskı, sms, fax…) müşterilerine ulaştırabiliyor ve en önemliside telefon faturaları, kredi kartı ekstreleri, sigorta poliçeleri, müşterimektupları gibi dokümanları bir pazarlama aracına dönüştürebiliyorlar. Budokümanlar üzerinde kişiye özel pazarlama mesajları oluşturularak müşteriyeiletiliyor. CCM uygulamaları, şirketlerin kişiye özel fatura hazırlarkenkullanıcıların fatura üzerinde görmek istediği verileri akıllı grafiklerüzerinden sunma imkânı da veriyor. Bir e-Fatura CCM uygulaması ilehazırlandığında, müşterinin hangi hizmeti ne kadar kullandığı gibi veriler 3boyutlu grafikler veya tablolar halinde, önceki dönemlerle karşılaştırmalıolarak müşteriye sunulabiliyor”dedi.

CCMuygulamaları farklı kanallardan gönderim imkânı tanıdığından, Omnichannelstratejisini de destekliyor. Müşteri yönetim süreçlerindeşirketlerintüketiciyle tüm kanallar üzerinden iletişim sağlamaları, bu sayede müşterialgısını arzu edildiği yönde değiştirebilmeleri ve ürünlerini en doğru yöntemlepazarlayabilmeleri gibi hedeflere, CCM uygulamasının sunduğu avantajlarsayesinde ulaşılabiliyorlar. Hem eski hem de yeni nesil pazarlama yöntemlerinibir arada müşteriye sunan CCM, böylece müşterinin tüm 360 derece pazarlamaihtiyacını karşılıyor.

DigitalPlanet Hakkında:

DigitalPlanet, yeni teknolojilerle iş dünyasına inovatif çözümler üreten bir ar-geşirketi olarak 2000 yılında faaliyetlerine başlamıştır. “KişiselleştirilmişAkıllı Doküman” kavramı altında ödüllü ilk yüksek sıkıştırmalı dijital dokümanarşiv teknolojisini Türkiye ile tanıştırmış, bu teknoloji ile geliştirilenNetVault isimli bu ürününü yurtdışına ihraç etmiştir. Yurtdışındakiçalışmalarının büyük bölümünü gerçekleştirdiği Londra’da bir ofisi dahabulunmaktadır. Türkiye’de e-Fatura resmi olarak kullanılmaya başlanmadan önce,e-Fatura konseptini Türkiye’de ilk kez uygulamaya geçirmiş, e-Dönüşüm süreciningelişmesine öncülük ederek e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv çözümlerinin diğerkurumların hayatına hızla girmelerinde aktif rol oynamıştır. Kurum içisüreçleri değiştirmeden, ERP sistemleriyle doğrudan entegre çalışan maliyetavantajlı özel entegratörlük hizmetlerinde e-İmza, KEP, e-Bilet, e-Yedekleme,e-Mutabakat gibi yeni ürünler ile çözüm yelpazesini günün gereksinimlerineuygun olarak geliştirmektedir. e-Dönüşümün ötesinde hizmet anlayışını 5G,Nesnelerin İnterneti (Internet of Things) çatısı altında günümüzde hızla artanveri boyutlarının yönetilmesi teknolojilerinde çalışmalarını Yıldız TeknikÜniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde sürdürmektedir.

 

YORUM EKLE

banner15