EDEBİYATIN BAŞKENTİNDEN BİR YAPRAK DAHA DÜŞTÜ CEVDET ALPEREN

      Ali Haydar Tuğ   "EDEBİYAT YAPRAĞI DERGİSİ" ,Sahipliğini yapıyordu. Görüşmelerimizde çok zorlandığını ima ediyordu. Dergi çıkartmak  gerçekten zor. Bunun zorluğunu bilenlerdenbiri de benim. Ali Haydar Tuğ  çıkarttığıderginin her sayısından bana getirdi. O dergiyi çıkarmanın heyecanı yüzüneyansırdı.

       Bir hedefi  ,bir davası vardı.  Edebiyatın başkentine o da bir harç koymakdavasında idi. Şehrimizin Edebiyatın Başkenti veya Şiirin Başkenti olmasındahiç şüphesiz en büyük harcı Üstat Necip Fazıl Kısakürek koymuştur. AbdurrahimKARAKOÇ, Erdem BAYAZIT,Rasim ÖZDENÖREN,Bahaettin KARAKOÇ  gibi usta şair ve yazarlarımızın ulusalanlamda KAHRAMANMARAŞ'IN  Edebiyatınbaşkenti olmasında büyük katkıları var.

     Bir  yol açılmıştır artık. Bu kuşaktan sonrayüzlerce şair ve yazarımız ortaya çıkmıştır. Bugün Kitap FuarlarımızdaKahramanmaraşlı yüzlerce şair ve yazarımızın kitapları reyonlarıdoldurmaktadır. Şehrimizin Edebiyat tarihi çok zenginleşti.

     Onlarca dergiçıktığı zamanda oldu.  Bu süreç içindeyer alanlardan biride  "EdebiyatYaprağı" dergisi ve onun kurucusu Ali Haydar Tuğ kardeşimizdir. Edebiyatımızagönül vermiş. Şair ve yazar . 11 Ekim 2018 Perşembe günü kendisini kaybettik. Uzunzamandan beri hasta idi.

    EdebiyatinBaşkentinden düşen  ilk yaprak değilelbette. Daha önce de bir çok yaprak toprakla buluştu. Ancak onlar verdiklerieserler ile  Edebiyatın Başkentinde  inanıyorum ki ebediyen yaşayacaklardır.

         Ali HaydarTuğ ve ebediyete intikal eden tüm şair yazarlarımıza  Allah'tan rahmet dilerim. Şiirin veEdebiyatın  şehrinde yaşayan tüm dostlarauzun ömür dilerim.

YORUM EKLE

banner15