EDELER DİYARI SABAH NAMAZINDA

    Edeler Diyarı Derneğiçok hayırlı bir iş yapıyor. Hafta da bir gün Pazar sabahı namazlarındamüntesiplerini değişik camilerimizde buluşturuyor. 24 aralık 2017 tarihinde105. si yapılan buluşma Habib-i Neccar Camimizde gerçekleştirildi.

    SevgiliKardeşim Şeref Dere   Bey önderliğindekiEdeler Diyarı Sabah namazı buluşması etkinliklerine  özellikle çocukların ve hanımların katılmasıdikkat çekiyor.

   Edeler ,bacılarve çocukların hep bir arada  bir sabahnamazında buluşması ibadetin yanında bir çok  sosyal anlayışın hatırlatılmasına  sebep oluyor. Camilerimizin  maksadına uygun kullanılması da gündemegeliyor.

    Camilerimizkontrollü bir şekilde toplumun hizmetine açık olması sevindirici. Peygamberimizzamanında mescitlerin bir toplanma ve hasbıhal merkezleri olduğu unutulmamalıdır.

    Şeref Derekardeşimiz önemli bir hayat nizamını günümüze taşımaktadır.

    Medine deMescidi Nebevide halen aynı gelenek sürdürülmektedir. Umre ve Hac görevleriiçin gidenler bilirler. Özellikle akşam namazlarından sonra Mescidi Nebevidesofralar kurulur. Orada Oruç tutanlar oruçlarını açarlar. Aç olanlar daaçlıklarını giderirler. Hayır sahibi insanlar orada ikramlarda bulurlar.

    Edelerderneğinin de sabah namazı buluşmalarında önce bir sohbet yapılıyor. Dini ve milli konularda yetkili kişi birkonuşma yapıyor..

   Sabah namazıkılınıyor. Dualar yapılıyor. Sabah namazına katılan  çocuklara hediyeler veriliyor. Hayırsahiplerinin ikramları var. 

    İslam tebliğdinidir. Bu da bir tebliğ metodudur. Sivil toplum kuruluşları bu ve buna benzeretkinlikler yaparak dini tebliğ ederler. İslam dini ahlak ve saygı üzerine inşaedilmiştir.

    Bu anlamdaherkes kendine düşen vazifeyi yapmalı. Hepimiz zaman zaman  şikayetediyoruz. çocukların eğitimi noksan diyoruz. İnsanlar kendine düşen  görevini yerine getirirse toplum düzelir.

    Bu anlayışiçinde Edeler Diyarı Derneği Başkanı Şeref Dere  başta olmak üzere ,tüm dernek yönetiminitebrik ediyorum. Bu etkinliğin devam etmesi için Edeler Diyarı derneğinekatkıda bulunan tüm gönüllü insanları da selamlıyorum.

    

YORUM EKLE

banner15