Aday Öğretmenlere EBA Sistemi anlatıldı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi görevlilerinden Dilek Konuş tarafından Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde bulunan aday öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen ve öğrencilere yönelik geliştirilen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ile ilgili merak edilen tüm konular anlatıldı.

 Aday Öğretmenlere EBA Sistemi anlatıldı

“ EBA’nın, Öğretmen ve öğrencilerin yaptığı birbirindengüzel çalışmaları herkesin duyması, görmesi, örnek alarak daha da iyisinigeliştirebilmesi amacıyla tasarlanan bir modül olduğuna işaret eden Konuş,EBA’nın Eğitsel amaçlı videoları tek bir adreste bulabilmek için tasarlandığınadikkat çekti ve EBA Görsel Modülünün amacı hem öğretimde kalıcılığı artırmayayardımcı olmak hem de kültürel mirasımızı elektronik fotoğraflar aracılığıylanesilden nesile aktarmaktır” dedi.

Dilek Konuş seminerinde modülle ilgili şu bilgileri aktardı:

“ EBA, ses tabanlı ders destek, kişisel gelişim, tarih vekültür programları, sesli kitaplar, yabancı dil dinleme metinlerini tabletlereveya müzik çalarlara indirme imkanı sunan bir modüldür.

İçerisinde, ders kitaplarının PDF olarak tabletlere veyaetkileşimli tahtalara indirilebilir versiyonlarını barındırır. Eğitime yardımcıdergiler dijital olarak bulunmakta ve tabletlere, etkileşimli tahtalaraindirilebilmektedir. Eğitim materyali olarak kullanabilecek rehberlik, ödev,yazılı, plan, vb. türünden dokümanların bulundurmaktadır.

EBA, öğretmen ve öğrencilerin sanatsal, kültürel ve bilimselilgilerini geliştirme ve destek olma fikrinden hareketle sürdürdüğümüz EBAyarışmalarıyla ilgili bilgi, dereceye giren eserler ve yönergelersunulmaktadır.

Bireysel öğrenmeye hizmet eden ve derslerdekullanılabilecek, Türkiye ve dünyada önde gelen eğitim içeriği üreten firma,üniversite, vakıf, dernek, bakanlık ve STK’lar tarafından sağlanan birçoketkileşimli içeriğin, ders materyalinin ve eğitim portallerinin bulunduğu birmodüldür.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullardaki öğretmen veöğrencilerin fotoğraf, video ve diğer dokümanlarına internet olan her yerdenulaşmasını amaçlayan kişisel bir bulut depolama alanıdır.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili iş veişlemlerin yapılıp Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğütarafından hazırlanan kazanım kavrama testlerinin kullanıcılara ulaştırıldığımodüldür.

Eğitsel Paylaşım ve Akademik İşbirliği Temelli EğitimPlatformu öğretmenlerin, öğrencilerin ve okul yöneticilerinin eğitimsüreçlerindeki ihtiyaçları doğrultusunda eğitsel paylaşım ve işbirliğiyapmalarına olanak sağlayan bir eğitim platformudur.” Dedi.

Modülle ilgili bilgileri uygulamalı olarak anlatan Konuş,seminerin sonunda aday öğretmenlerin sorularını cevaplandırdı.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15