EMNİYETTEN ÖZEL GÜVENLİKÇİLERE EĞİTİM

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Kahramanmaraş İl geneli polis sorumluluk bölgesinde görev yapan bin 650 özel güvenlik görevlisine eğitim verildi.

EMNİYETTEN ÖZEL GÜVENLİKÇİLERE EĞİTİM

İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğükoordinesinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Senem Ayşe ve CahitZarifoğlu konferans salonlarında 06-07 Ekim 2017 tarihlerinde toplam bin 650özel güvenlik görevlisine eğitim verildi. Eğitimle; 5188 sayılı kanunkapsamında faaliyet gösteren ekonomik ve stratejik değere haiz tesisler,alışveriş merkezleri, otogar, otobüs, metro durak gibi halkın toplu olarakbulunduğu yerler vb. hassas noktalarda görev yapan özel güvenlik görevlilerinindaha dikkatli ve bilinçli bir şekilde görev yapabilmeleri, öncelikle kendi cangüvenlikleri olmak üzere görevli bulundukları alanların ve bu yerlere gelenvatandaşların can ve mal güvenlikleri noktasında daha dikkatli ve duyarlı birşekilde görev yapmalarının sağlanması amaçlandı.

Katılımcı özel güvenlik görevlilerine Kalabalık yönetimi,nokta, kontrol noktası ve nöbet hizmetleri şüpheli şahıs, paket-poşet vb. maddelerekarışı alınacak önlemler, davranış tespit analizi, genel kollukla ilişkiler,devriye ve olay yerinin korunması, asayiş hizmetleri ve özel güvenlik, terörolaylarına karşı alınacak önlemler, konularında seminer verildi.

Asayiş Müdürü Ertuğrul Güler, Güvenlik Şubede görevliBaşpolis Memuru Hakkı Gülbahar ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde görevliBaşpolis memuru Hasan Basri Yanar tarafından verilen seminerlerin ardındanbaşarılı özel güvenlik görevlilerine teşekkür belgesi takdim edildi.

Programda; 27 Ağustos ve 29 Ağustos 2017 tarihlerindePiazza Alışveriş Ve Yaşam Merkezi otoparkında, park halinde bulunan araçlarıncamlarını kırmak suretiyle araç içerisinden hırsızlık yapan şüpheli şahıslarınyakalanması sırasında göstermiş oldukları üstün gayret ve çabalarından dolayıPiazza Alışveriş ve Yaşam Merkezinde görevli özel güvenlik görevlileri Yusuf Çoşkunve Gökhan Mertoğlu'na İl Emniyet Müdürlüğü tarafından teşekkür belgesi verildi.

5188 sayılı kanun kapsamında silahlı özel güvenlikgörevlisi istihdam eden kurum-kuruluşlarda görevli toplam bin 630 özel güvenlikgörevlisine, İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü koordinesinde,ilgili mevzuat doğrultusunda General Mehmet Hayri Tarhan Aksu Kışlası Açık HavaAtış Poligonunda 2017 yılı Eylül ayında atış talimi yapıldı. Ekim ve Kasımaylarında da hizmet içi eğitim atışı planlamasının devam edeceği bilgisineulaşıldı. (HABER: KENAN ONARAN)

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2017, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15