Kalem Tutan Eller Üşümeyecek

Ekinözü Belediyesi’nin başlattığı ‘Kalem Tutan Eller’ üşümesin projesi kapsamında 150 öğrenciye okul kıyafeti yardımı yapıldı.

Kalem Tutan Eller Üşümeyecek

Ekinözü Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’nün HazırladığıSosyal Sorumluluk Projesi 'Kalem tutan Minik Eller Üşümesin' kampanyasınaKahramanmaraş Dağcılık Arama ve Kurtarma Kulübü de destek verdi.

Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, Kalem Tutan EllerÜşümesin kampanyası ile ilçede eğitim öğretim gören ihtiyaç sahibi 150 öğrenciyeyardım edildiğini açıkladı.

Ekinözü Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’nün başlattığıkampanyaya ülkenin birçok bölgesinden destek geldiğini belirten Çeleğen, KalemTutan Eller Üşümesin projesine destek veren Kahramanmaraş Dağcılık Arama veKurtarma Kulübü Başkanı Sait Kılıçsalayan ve arkadaşlarına teşekkür etti.

 

“EĞİTİM YATIRIMLARI SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN EN ÖNEMLİNOKTASI”

Belediye Başkanı Nursi Çeleğen yaptığı açıklamada şunlarıdile getirdi: “ Belediyemiz Basın Yayın Müdürlüğü tarafından yapılan projelerkapsamında Basın Yayın Danışmanımız İsmail Bozdoğan ve okul müdürlerimiz ileokul idarecileri tarafından tespit edilen 150 dar gelirli ve ihtiyaç sahibiöğrencimize okul kıyafeti yardımında bulunduk. Ekinözü Belediyemiz ileKahramanmaraş Dağcılık Arama ve Kurtarma Kulübü'nün hazırladığı SosyalSorumluluk Projesi olan ' Kalem tutan Minik Eller Üşümesin' kampanyasıçerçevesinde öğrencilerimize mont, bot, çorap yardımında bulunduk.”

Sosyal belediyeciliğin önemli bölümlerinden birinin deeğitim yatırımları olduğuna dikkat çeken Çeleğen şu şekilde konuştu: “Biz,belediye olarak, gençlerimizin geleceğine yönelik yatırımlara da öncelikveriyoruz. Okullarımıza her türlü ekipman temininden tutun boya, badana,temizlik ve tadilat işlerini üstleniyoruz. Yetinmiyoruz, her türlü eğitici,öğretici, kültürel faaliyetlere ön ayak olup gerekli düzenlemeleri yapıyoruz.”

 

 “DAHA FAZLAVATANDAŞIMIZA YARDIM ULAŞTIRMAK İSTİYORUZ”

Ekinözü Belediyesi tarafından başlatılan kampanyayadestek vermek için arkadaşlarıyla çalışma başlattıklarını aktaran KahramanmaraşDağcılık Arama ve Kurtarma Kulübü Başkanı Sait Kılıçsalayan, el ele vererek sözkonusu yardımları topladıklarını söyledi.

Kılıçsallayan konuyla ilgili şunları ifade etti:“İyiliğin çoğalması ve hakkı ile yapılması adına var gücümüzle çalışacağımızabir kez daha söz veriyoruz. Kahramanmaraş Dağcılık Arama ve Kurtarma Kulübüolarak daha fazla öğrenciye bot, ayakkabı, kışlık mont, atkı, bere, oyuncak vebir senelik kırtasiye’nin yanı sıra daha fazla vatandaşımıza yardım ulaştırmakistiyoruz.  Bu iş gerçekten samimiyetisteyen, fedakarlık gerektiren önemli bir faaliyettir.  Biz kulüp olarak daha önce olduğu gibi şimdide yardıma ihtiyacı olan köy okullarındaki yavrularımıza elimizden geldiğikadar yardımcı olmaya çalışıyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 08:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15