KAMEK meslek sahibi edindirmeye devam ediyor

Kısa adı KAMEK olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları tüm hızıyla devam ediyor.

KAMEK meslek sahibi edindirmeye devam ediyor

Kahramanmaraş’ta Onikişubat, Dulkadiroğlu, Türkoğlu,Andırın’da faaliyet veren KAMEK kursları, Afşin ve Göksun ilçesinde de kurulumçalışmalarını tamamladı ve önümüzdeki günlerde kurslara başlanacak. Çağlayancerit,Pazarcık, Nurhak, Ekinözü ve Elbistan İlçesinde de kurs vermek içinçalışmalarına başlayan Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü kurs merkezi kurmaçalışmalarını yürütüyor.

Necip Fazıl Kısakürek Kurs Merkezi, Özel İdare İşMerkezi  ve Şekerdere Kurs Merkezi’ndeverilmekte olan kurslar bağlama, solidworks ,Ney, Türkçe, Halk Müziği vePastacı Çıraklığı, Adobe Photoshop kursları tüm hızıyla devam ediyor. Öteyandan Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi’nde de Suriyeli’lere yönelikkurslar devam ederken, Necip Fazıl Kısakürek Kurs Merkezi’nde Tezhip Sanatı veEbru Sanatı Kursu için kayıtlar 24 Kasım’a kadar devam edecek. KahramanmaraşBüyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Mesleki EğitimŞube Müdürlüğü bünyesinde verilmekte olan kurslara 600 tanesi Suriyeli olmaküzere 4 bin 100 kursiyer müracaat etti ve çeşitli dallarda eğitim aldı. KAMEKbünyesinde verilen kursların sonunda kursiyerlere sertifikaları veriliyor.


Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15